Бойовики й досі не демонтували свій синій намет на мосту в Станиці, - ДСНС України

Станом на 3 вересня біля мосту в Станиці Луганській, на окупованому боці бойовики й досі не провели демонтаж своїх фортифікаційних споруд

Бойовики й досі не демонтували свій сині…

Як передає кореспондент Depo.Донбас, про це повідомив прес-офіцер Головного управління ДСНС України в Луганській області Олександр Чалий.

Він розповів, що роботи з розмінування ділянки біля зруйнованого мосту через Сіверський Донець у Станиці Луганській тривали з 1 серпня по 16 серпня

Задача співробітників ДСНС полягала в обстеженні та розмінуванні території, а також проведенні інженерних робіт з розбирання фортифікаційних споруд. Загалом за цей час знайдено 708 вибухонебезпечних предметів та демонтовано три фортифікаційні споруди.

"Всього з початку робіт було виявлено та знешкоджено 708 вибухонебезпечних предметів. В основному, це сучасні предмети. Це постріли гранатометні, артилерійські снаряди досить великого калібру. Було виявлено 14 спеціально встановлених вибухонебезпечних пристроїв. Це гранати на розтяжці, або міни", – розповів Чалий.

За його словами, наразі роботи піротехнічних підрозділів тривають, всього залучено три розрахунки зі складу ДСНС у Луганській області.

"Додаткових сил немає, працюють шість одиниць техніки, 15 чоловік", - розповів Чалий.

Наступна частина робіт, які виконували співробітники ДСНС, – це участь у роботі з демонтажу фортифікаційних споруд.

"На ділянці, де велись роботи, було встановлено три фортифікаційні споруди. На даний час усі вони повністю розібрані. Зараз ведеться робота з остаточного розчищення місцевості. Є інформація, що на території, яка непідконтрольна українській владі, знаходиться одна споруда, яку не розібрали. Це споруда синього кольору. У мережі достатньо фотографій. Чому її не розібрали нам не відомо", – повідомив прес-офіцер.

Нагадаємо, 2 вересня українська сторона почала демонтувати останнє укріплення зі свого боку, біля мосту в Станиці Луганській, натомість бойовики не тільки не розбирають свої, а й укріплюють те, що є.

Згодом Зеленський на нараді з керівництвом Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та правоохоронних органів заявив, що на окупованій частині Станиці Луганської нарешті демонтували блокпост.

Однак, станом на 15:00 бойовики не провели демонтаж кунга з написом СЦКК на зруйнованому мосту в Станиці Луганській з боку окупованої Луганщини.

Як відомо, у Мінську домовилися з 1 серпня розміновувати міст у Станиці Луганській. 

1 серпня, українська сторона розпочала розмінування. Однак представник СММ ОБСЄ переказав українській стороні, що бойовики "ЛНР" проти проведення будь-яких робіт під аварійним мостом у Станиці Луганській.

Під час розмінування ділянки неподалік мосту в Станиці Луганській знайдено 31 міну.

23 серпня терористи "ЛНР" заявили, що нарешті мають намір розпочати підготовку до ремонту зруйнованого моста через Сіверський Донець у Станиці Луганській.

Однак, станом на 27 серпня у звіті СММ ОБСЄ було зазначено, що бойовики "ЛНР" продовжують імітувати роботи з демонтажу фортифікаційних споруд, що розміщені на ділянці розведення №1.

Довідка: 21 вересня 2016 року учасники Тристоронньої контактної групи у Мінську підписали рамковий документ про розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках фронту – в районі н.п. Золоте, Станиця Луганська та на ділянці Петрівське-Богданівка, якщо там протягом певного періоду не буде обстрілів. Відповідно до угоди, українська армія і бойовики в районі КПВВ мають відійти від займаних позицій на 1 кілометр углиб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook