Маріупольський довгобуд: Чому опорну школу ремонтують з 2016 року і досі (ФОТО)

Дітей перевели в стару будівлю без спортзалу, де вони вже рік вчаться у дві зміни зі скороченими уроками

Маріупольський довгобуд: Чому опорну шко…

Ремонт у маріупольській школі №66, яка має стати опорною, розпочався в листопаді 2016 року і триває досі.

Зараз будівельники накривають дах невеличкої прибудови поряд, а у самій школі працюють над настінною плиткою. "Нас нещодавно прислали сюди на посилення", - сказав робітник, що працював всередині.

Фасад школи досі утеплений лише частково. Будівельники кажуть, що роботи ззовні на деякий час припиняли через погодні умови.

"Окрім інших факторів, процес на вулиці трохи затягується і через погоду. Добре, що цього року зима не дуже холодна. Але це ж треба ставити драбини, аби, лізти нагору. А ожеледиця не завжди давала це зробити. До того ж, подвір'я будемо укладати "фемкою" (тротуарна плитка ФЕМ, – Ред), - розповів будівельник Дмитро.

Не завершені роботи і всередині. Не в усіх класах натягнута стеля, не закінчені ремонти в актовій та спортивній залах.

Але вже є пластикові вікна, пофарбувані стіни, встановлені раковини у кабінетах, де займатимуться учні початкових класів. А ще замінені батареї та увімкнуте опалення.

За словами директора школи Наталі Ровицької, підрядник намагається робити все, аби прискорити процес. "Усі меблі вже давно закупили. Тому ми, щойно завершують кілька кімнат, одразу їх миємо та ставимо туди парти, стільці. Бо якщо чекати кінця ремонту, потім доведеться ще багато часу витрачати на підготовку школи до навчального процесу", - розповіла Ровицька.

Відкрити вже відремонтовану опорну школу мали в травні 2017 року, потім відкриття перенесли на вересень, але прогнози не справдилися.

На цей ремонт з обласного бюджету виділили більше 40 млн гривень. Ще понад 600 тис. гривень пішло на оформлення документації. Потім вартість ремонту зросла до 60 млн. гривень. Але 15 серпня 2017 року голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський заявляв, що "реальний строк відкриття школи - листопад 2017 року". За його словами, через збільшення термінів, вартість будівельних робіт зросла на 8 млн гривень.

Нещодавно мер Вадим Бойченко назвав нові строки. "Ми планували, що відкриємо опорну школу у травні 2017 року. Але дай Боже, щоб відкрили у травні 2018-го. Через відсутність досвіду фірми підрядника роботи з такими великими об'єктами ми стикнулись з такою ситуацією", - сказав Бойченко.

Ремонтує опорну школу ТОВ "Марстройсервіс". У ЗМІ писали, що фірма зареєстрована за адресою поруч зі школою, у звичайній квартирі, де проживає її директор Олександр Литвиненко. Повідомлялося, що раніше фірма не мала досвіду в проведенні подібних робіт, і в тендерах брала участь один раз. Але це не зупинило владу і вона уклала з "Марстройсервісом" договір.

Вже потім Бойченко визнав, що проблема не тільки з підрядником, але й з підготовленим неякісним проектом. Але вже було пізно.

Поки ж будівля майбутньої опорної школи пететворилася на довгобуд, учні та вчителі були змушені переїхати. Зараз 760 учнів школи навчаються у будівлі колишньої школи №11.

Її минулого року розформували, частина дітей була переведена до школи №66. І, за іронією долі, продовжила навчання у тій самій будівлі.


Чотириповерхова будівля школи №11 вважається однією з найстаріших серед маріупольських навчальних закладів. Через її невеликі розміри розмістити усіх учнів школи №66 вона не може. "Ми навчаємося у дві зміни. Уроки по 35 хвилин. Якщо є якісь позашкільні заходи, то проводять їх в актовій залі – учні першої зміни, наприклад, під час навчання учнів другої. І навпаки", - розповіла Ровицька.

Вже рік діти навчаються у цій будівлі, тим не менш, не до всього встигли звикнути. "Все одно не зручно: сюди трохи далі діставатись, на скорочених уроках майже нічого не встигаємо, взагалі будівля стара". - зазначила учениця 8 класу Валерія.

"Наприклад, ми не змогли перенести сюди усю техніку, тому замість двох класів інформатики у нас працює один. Діти займаються по групах. У цій школі немає спортзалу, тому уроки фізкультури проводимо у коридорах", - сказала Ровицька.

За словами директора, і співробітники, і учні дуже розраховували, що сядуть за парти в оновленій будівлі у вересні 2017-го, і довго готувалися до відкриття. "Мені випускники жаліються, кажуть, що дуже хотіли, хоч трішечки повчитися у нових класах. Але, здається, випускати ми їх будемо звідси", - каже Ровицька.

І вона навіть не прогнозує, коли відкриється школа після ремонту.

Читайте також: Обіцянка-цяцянка: Чому на Донеччині опорні школи стали недобудовами

На кого Жебрівський скидає відповідальність за недобудовані опорні школи

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook