МінТОТ: Втеча Плотницького на Росію свідчитиме про повернення Луганська Україні

Якщо Плотницький не залишиться в Луганську, виїде, і там буде інший керівник, то це буде говорити про те, що вони готові віддати Луганську область знову до складу України

Depo.Луганськ
23 листопада 2017 20:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі ZIK, передає Depo.Донбас.

За його словами, Україні може бути цікаво одне: чи залишиться Плотницький в Луганську чи ні. "Це з однієї простої причини. Адже ще два роки тому Лавров, Путін представляли його як легітимного, обраного народом лідера Луганська. Це була спроба легітимізації і на міжнародній арені. І в цей момент відбувається військовий переворот", - зазначив Гримчак.

"І цей план, вони два роки там виношували, що якщо миротворці будуть заходити, то треба буде узгоджувати з "Л-ДНР", треба буде вести інклюзивні переговори про вибори і так далі, але все це вже не має ніякого значення. Ресурси закінчилися. Ось і все", - додав він.

Тим часом, заммінстра вважає, що якщо Плотницький залишиться в Луганську, то це буде означати, що Росія надалі продовжуватиме там свою гру.

Нагадаємо, вранці 21 листопада озброєні люди у військовій формі оточили центр окупованого Луганська. Повідомлялося, що частина з них прибула з "ДНР". Також є інформація про російські війська.

Ця ситуація пов'язана з конфліктом між ватажком "ЛНР" Ігорем Плотницьким і "міністром" "МВС" Ігорем Корнетом.

Корнет заявив, що в "ЛНР" ліквідована група українських диверсантів. За його словами, арештовані вночі генеральний директор ДТРК "ЛНР" Анастасія Шуркаева, керівник адміністрації глави "ЛНР" Ірина Тейцман, а також начальник служби урядової безпеки МВС "ЛНР" Євген Селіверстов.

При цьому Корнет зауважив, що саме вночі він прийшов до Плотницького і надав йому всі наявні матеріали, і що Плотницький прийняв рішення про порушення кримінальних справ і арешт всіх фігурантів.

Також Корнет спростував інформацію про свою відставку.

Плотницький, у свою чергу, спростував усі заяви Корнета. Він заявив, що "ситуація знаходиться під контролем керівництва "ЛНР" і найближчим часом буде повністю вирішена".

Як стало відомо 23 листопада, автомобільний кортеж, в якому ймовірно знаходиться ватажок "ЛНР" Ігор Плотницкий та його "свита", де була зокрема і опальна керівниця "ДТРК ЛНР" Анастасія Шуркаєва, виїхав з території окупованого Луганська.

Читайте також: Окупований Донбас: Економіка, демографія, групи впливу. Стратегії Для України

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас