На Донеччині витратять ще 20 млн грн на "Сад Бернацького"

Департамент екології та природних ресурсів ДонОГА оголосив тендер на визначення виконавця робіт з озеленення територій і утримання зелених насаджень в "Саду Бернацького" у Краматорську

Повний перелік робіт розділений на дві черги і включає в себе висадку 1126 дерев і чагарників, прокладку в цілому більше 16 км. труб систем поливу, облаштування близько 65 тис. кв. метрів газонів різних типів ,передає Depo.Донбас з посиланням на "Краматорск post".

Єдиний критерій для вибору виконавця робіт в західній частині парку культури і відпочинку "Сад Бернацького" - ціна. Очікувана вартість виконання робіт - 20 млн 688,4 тис. Грн.

Подача пропозицій триватиме до 15 грудня, а аукціон відбудеться 16 грудня. Роботи будуть профінансовані із спеціального фонду обласного бюджету і повинні бути завершені до 31 грудня 2020 року.

Загальна вартість всіх виконаних і запланованих робіт з реконструкції "Саду Бернацького" вже становить понад чверть мільярда гривень.

Нагадаємо, у Краматорську реставрований і відкритий три роки тому "Сад Бернацького" руйнується і занепадає.   У парку зарості, плитка відпала і тріснула, а ліхтарі вже давно не підсвічують головний вхід.

Сад Бернацького (колишній Парк Леніна) – найстаріший парк Краматорська. Він з'явився ще XVIII сторіччі. Найбільший внесок у розвиток парку зробив керівник Краматорського металургійного товариства Йозеф Бернацький, прізвище якого закріпилося в назві.

Перші скандали навколо цієї реконструкції виникли ще на стадії проектування. Міська влада віддала понад мільйон гривень за проект без проведення тендеру. Сам проект виявився досить слабким – він передбачав лише оновлення зелених насаджень, встановлення спортивних майданчиків та прокладання нових доріжок. Ніяких кардинальних змін у парку проект не передбачав. Разом з тим, вартість цієї реконструкції становила близько 22 мільйонів гривень.

Оновлений "Сад Бернацького" було відкрито 3 вересня 2016 року. Але відвідувачі помітили результати неякісних ремонтних робіт. Наприклад, була незрозуміла логіка розподілу асфальтових доріжок та бруківок. Подекуди вони переходили одна в одну. Та навіть з існуючіми доріжками була величезні проблеми – частина з них знаходилася нижче рівня умовного газону, подекуди у бордюрному камінні величезні прогалини, а місцями бордюру не було взагалі. Газону теж не було, кущі та дерева висаджені тільки біля входу. Парк, в який закопали мільйони гривень - виглядав як переорана земля, подекуди закатана в асфальт.

У 2017 році з'ясувалося, що парк досі не ввели в експлуатацію.

Згодом у парку почали реконструкцію набережної річки Казенний Торець, але 25 лютого 2019 року стало помітно, що почала кришитися плитка набережної, ремонт якого ще не завершено.

Потім плитку на набережній розібрали

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme