В МінТОТ обіцяють державним коштом придбати житло для 260 переселенців

З 2017 по 2019 рік для близько 800 внутрішньо переміщених осіб було придбано трохи більше 270 квартир, в 2020 році МінТОТ обіцяє придбати ще 85 квартир

Як передає Depo.Донбас, про це розповіла заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Уже 4 роки поспіль Мінреінтеграціі реалізує програму забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. З 2017 по 2019 роки придбано понад 270 квартир для проживання близько 800 ВПЛ. За результатами 2020 планується придбання 85 квартир у співфінансуванні з місцевими властями. Сумарно це покриває потребу в житлі для 260 переміщених осіб ", - розповіла Голованчук.

За її словами, на 2021 рік у проекті державного бюджету на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб передбачено 125 млн грн, що дозволить забезпечити закупівлю близько 325 об'єктів житла.

"Ми зараз вивчаємо для себе можливість в рамках цієї субвенції, прософінансувати об'єкти нерухомості, які будуються для внутрішньо переміщених осіб. Звичайно, для цього необхідно зробити суттєві зміни в нормативній базі, що, відповідно, може зайняти деякий час. Однак, можливо, з наступного року ми змінимо формат закупівлі побудованого житла на фінансування будівництва. Мені здається такий підхід також доцільним з точки зору ефективності використання бюджетних коштів щодо забезпечення житлових прав ВПЛ ", - додала вона.

Голованчук вважає, що вирішувати житлове питання переселенців треба "виходячи з реальних можливостей".

"Тут треба сказати відверто, якщо в якийсь момент нам нададуть багатомільярдне фінансування на забезпечення житлом, то виникне питання, скільки у нас інших соціальних верств населення потребує житла ... Не забувайте, що черги на житло не обмежуються ВПЛ. Чорнобильці, члени багатодітних сімей, наприклад, в чергах стоять вже десятки років, на жаль ", - зазначила замміністра.

Як повідомлялося раніше, в Україні на сьомому році окупації Донбасу 62% переселенців орендують житло власним коштом і тільки 10% змогли придбати житло.

Крім того, повідомлялося, що в Україні близько 2% переселенців досі живуть в модульних містечках, термін експлуатації яких закінчився ще у 2018 році.

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme