В Україні тільки 10% переселенців з Донбасу змогли придбати власне житло

В Україні на сьомому році окупації Донбасу 62% переселенців орендують житло власним коштом і тільки 10% змогли придбати житло

В Україні тільки 10% переселенців з Донб…

Про це сказав голова комітету Верховної Ради з прав людини, деокупацію і реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубинець, передає Depo.Донбас з посиланням на "Новини Донбасу".

Крім того, 16% переселенців проживають з родичами, 5% живуть в гуртожитках, 3% живуть в центрах компактного проживання. Тільки 10% тих, хто виїхав за час збройного конфлікту на Донбасі і окупації Криму стали власниками свого житла.
Лубинець констатував, що на даний момент в Україні немає загального забезпечення всіх потреб внутрішньо переміщених осіб на житло.

Він підкреслив, що в бюджеті на 2021 рік закладено недостатньо коштів на фінансування програм для забезпечення переселенців житлом. За його словами, програма пільгового кредитування викликала великий інтерес з боку ВПЛ, і на даний момент в ній зареєстровано 16 тисяч чоловік.

"За попередніми підрахунками, на рік потрібно виділяти не менше 1 мільярда гривень, щоб за якийсь час повністю забезпечить потреби хоча б цих 16 тисяч сімей ВПЛ. Я не буду вам говорити, що це буде точно враховано. Всі ми розуміємо, що в умовах коронавирусу всі країни, в першу чергу, виділяють гроші на медичне забезпечення", - сказав Лубинець.

Нагадаємо, у вересні переселенці з Донбасу вимагали поновити фінансування державних житлових програм для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), але це не призвело до результату.

У той же час стало відомо, що завдяки Уряду Німеччини у Краматорську та Сіверськодонецьку буде побудовано і придбано 560 квартир для переселенців.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"