UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Строк експлуатації модульних містечок для ВПЛ давно вичерпаний, - Денісова

В Україні близько 2% переселенців досі живуть в модульних містечках, термін експлуатації яких закінчився ще у 2018 році

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости", про це уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова розповіла під час онлайн-презентації спецдоповіді "Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло".

Зокрема, за її даними, мінімум 2% внутрішньо переміщених осіб проживають в місцях компактного проживання різного типу, які були сформовані ще в 2014-2015 роках. Це були місця для тимчасового проживання, але переселенці досі живуть в цих модульних містечках.

"Термін використання цих будинків - не більше 3-х років. Але вони (переселенці) все ще знаходяться в цих місцях тимчасового перебування, які для них стали просто житлом. На сьогоднішній день таких місць компактного проживання - 170, в них проживають 7 тис. осіб ", - розповіла омбудсмен.

Зазначається, що частина з таких будинків є приватною власністю, і через відсутність механізму державної компенсації за використання таких приміщень між власниками і переселенцями тривають конфлікти.

Крім того, наразі залишається невирішеним питання утримання і реконструкції містечок модульного типу, побудованих ще в 2015 році за підтримки уряду Німеччини в Дніпропетровській, Запорізькій і Харківській областях.

Термін їхньої експлуатації завершився ще в 2018 році, але, незважаючи на це, там до сих про проживають 4 тис. людей.

Денісова зазначила, що капітальний ремонт або переселення ВПЛ вимагає значних коштів і для прикладу навела дані Нікопольської міськради, яка оцінила цю роботу в 40 млн грн.

"З досвіду інших країн, які постраждали через збройні конфлікти - їм не вдалося вирішити житлову проблему для всіх ВПЛ. Довелося розставити пріоритети. І ВПЛ, які проживають в колективних центрах і таборах переміщених осіб, вважаються однією з найбільш уразливих категорій людей, яких розселяють в пріоритетному порядку", - йдеться у матеріалі.

Як повідомлялося раніше, в Україні на сьомому році окупації Донбасу 62% переселенців орендують житло власним коштом і тільки 10% змогли придбати житло.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme