У Київ з "ЛНР" і "ДНР" можуть повернутися ще троє екс-беркутівців
Колишні беркутівці Павло Аброськін та Сергій Зінченко нині перебувають в окупованому Донецьку, а Олег Янішевський — в окупованому Луганську
- Донбас
-
12 лютого 2020 10:52

Про це повідомив адвокат колишніх беркутівців Ігор Варфоломєєв, передає Depo.Донбас з посиланням на Громадське радіо.
Відповідаючи на питання про ймовірні причини неповернення ексберкутівців, він заявив, що у них виникли проблеми з документами — "фактично немає паспортів".
"У Сергія Зінченка там фотокартка взагалі – ще коли він отримував паспорт в 16 років. І він зараз недійсний. І потім питання виїзду — були складнощі і у Сергія з Олександром", — сказав Варфоломєєв.
У відповідь на запитання про те, чи могли троє беркутівців досі не повернутися через побоювання повторного арешту, Варфоломєєв відповів: "Я б враховував, що недовіра існує".
Такої ж думки — адвокат, поінформований у питаннях обміну утримуваними, Валентин Рибін.
За його словами, Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін могли досі не повернутися додому через "незабезпечену можливість брати участь у засіданнях зі збереженням для них свободи".
Рибін підтвердив, що у Сергія Тамтури та Олександра Маринченка, які повернулися у Київ 8 лютого, до обміну був легший запобіжний захід – домашній арешт, і тому ризик опинитися під вартою після повернення у них теоретично нижчий, ніж у випадку з Янішевським, Зінченком та Аброськіним, які до об міну були у СІЗО.
Натомість Варфоломєєв нагадав, що усі п’ятеро колишніх беркутівців послідовно не хотіли участі в обміні. Зокрема, про це вони заявляли в суді. Зі слів захисника, адвокати вирішили не втручатися у процес.
Він також зауважив, що врешті колишні беркутівці погодилися на обмін начебто в інтересах держави. "Була умова така: або всі, або ніхто", — додав адвокат.
Утім, чи могли ексберкутівці розрахувавати на певну користь для себе від такого рішення – не відомо.
Наступне засідання у цій справі відбудеться 17 березня. І якщо двоє обвинувачених вже повернулися і заявили, що будуть і надалі брати участь у судових засіданнях, то чи повернуться ще троє ексберкутівців — нині незрозуміло.
На думку Рибіна, на засіданні 17 березня очікувати на них не варто. Без участі Зінченка, Янішевського і Аброськіна засідання ймовірно перенесуть. Натомість, адвокат Ігор Варфоломєєв зауважує, що час до 17 березня ще є, і, можливо, обвинувачені повернуться.
Своєю чергою представники обвинувачення у "справі Майдану" коментувати повернення ексберкутівців до засідання не хочуть. Утім, як повідомив один із прокурорів ГПУ Яніс Сімонов, "деякі заходи будуть вживати для того, щоб встановити цю обстановку". Розголошувати деталі він відмовився.
Нагадаємо, п’ятьох колишніх "беркутівців" – Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка – звинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на Інститутській в лютому 2014 року.
Адвокати казали, що псля обміну полоненими 29 грудня з переданими окремим районам Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) колишніми "беркутівцями" втрачено зв'язок.
Проте вже 8 лютого стало відомо, що двоє з них повернулися у Київ.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:36Внаслідок російських обстрілів Донеччини дві людини загинули, ще 9 зазнали поранень
- 08:40 Минулої доби зафіксовано більш як 200 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
- 10:39Росіяни атакували Слов'янськ 6 дронами, поранено рятувальника
- 23:23 Від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень
- 22:46На підконтрольній Україні Донеччині проживає майже 21 тисяча дітей, з них кілька сотень - на території бойових дій
- 20:33Працювали на 9 областей: Викрили наркоторгівців, які щомісячно заробляло близько 5 млн грн ФОТО Відео
- 22:35 Російська армія продовжує спроби посунути лінію фронту, лише за поточну добу було 134 таких спроб
- 10:33Внаслідок обстрілу Краматорська без газопостачання залишилися 3000 абонентів
- 11:02Слов'янськ зазнав дронової атаки, є руйнування
- 14:24 Цієї ночі по Україні рашисти запустили аж 472 дронів
- 12:16На Донеччині внаслідок ворожих ударів маштабні руйнування й пожежі (ФОТО) ФОТО
- 09:31 Розпочалася 1 194 доба війни рф проти України: Ситуація на фронті
- 14:29Окупанти завдали збитків довкіллю Луганщини вже на понад 630 млрд грн
- 11:33Нічна атака на Харківщину, Херсонщину, Сумщину, Дніпровщину, Запоріжжя та Донбас: Що відомо
- 10:28Цієї ночі ППО збила 69 ворожих БпЛА та 3 авіаційні ракети, однак 13 досягли цілей
- 09:22 Минулої доби на фронті окупанти намагалися 191 раз прорвати оборону ЗСУ
- 09:29Ворожий БпЛА поцілив у 5-поверхівку в Білозерському на Донеччині. Поранено жінку та дитину ФОТО
- 08:21 В ніч на 30 травня Україну атакували 90 безпілотників та дві балістичні ракети
- 23:30Як купити криптовалюту на біржі? Керівництво для тих, хто тільки входить у ринок Актуально