Мажоритарка на Луганщині: Як цукор Шахова перемагає розколотих екс-регіоналів

За першими підсумками парламентських виборів на Луганщині у мажоритарних округах істотно змінилася розстановка сил

Мажоритарка на Луганщині: Як цукор Шахов…

В Луганської області всього шість округів. За підсумками підрахунку голосів, більшість з них зламали традиції голосування. Мандат бере один представник партії "Слуга народу", а три округи підгорнули під себе люди нардепа Сергія Шахова, і, власне, сам Шахов.

Лише в двох перемагають представники партій розколотих екс-регіоналів "Опозиційний блок" і "Опозиційна платформа - За життя"(ОПЗЖ) . Але це не точно, тому що переможець від ОПЗЖ зробив хід конем. Він і представник партії Бойка-Медведчука, і, одночасно, людина Шахова. Мова йде про округ №113 (Сватове), де більшість набирає керівник юридичного відділу благодійної організації "Фонд Сергія Шахова" Олександр Лукашев від ОПЗЖ.

Округ №105 (місто Щастя) віддав голоси Вікторії Гриб від ахметівського "Опозиційного блоку". Всі інші округи цього разу змінили кольори.

На окрузі №106 (Сіверськодонецьк) більшість бере Олексій Кузнецов від президентської "Слуги народу", на другому місці член партії Шахова "Наш край", самовисуванець Юрій Фурман. Представник ОПЗЖ Валерій Черниш лише на третьому і шансів перемогти не має.

Округ №107 (Лисичанськ) завжди був традиційно підконтрольний впливу екс-регіоналів Сергія Дунаєва і Юрія Бойка, які перейменувалися в"Опозиційна платформа - За життя". Але цього разу більшість набрав самовисуванець член партії "Наш край" Олександр Сухов, на другому місці Олександр Сорокін від "Слуга народу", а лише на третьому висуванець ОПЗЖ Едуард Щеглаков.

Округ №112 (Рубіжне) підкоряє самовисуванець Сергій Вельможний - радник голови благодійної організації "Фонд Сергія Шахова", член партії "Наш край",  друге місце бізнес-партнер Бойка Олександр Чернецов (ОПЗЖ). Мер Лисичанська Сергій Шилін - теж людина Бойка і Дунаєва, йшов самовисуванцем та посів 11 місце.

Округ №114 (Біловодськ) віддав голоси за Шахова, як і в 2016 році.

Результат він і його команда отримали прогнозовано. Шахов довгі роки наполегливо працював з електоратом. Його люди реагувли на найменший інформаційний привід, аби підвищити свою впізнаваність. Крім того, фішка Шахова вже багато років – це цукор.

Ось, наприклад, відео 2016 року. 

"Реально я був підприємцем, я допомагаю 20 років людям. І до виборів. Я зайшов до довиборів. Можете вийти на вулиці в Сіверськодонецьку, в Лисичанську, в Рубіжному - чому Шахов допомагає в Лисичанську, а чому Шахов допомагає в Старобільську, а чому Шахов допомагає в Рубіжному. А чому Шахов допомагає в Сіверськодонецьку, якщо я не обирався від цього округу, як народний депутат? Тому що я люблю людей. Я допомагав людям і буду допомагати людям ", - казав Шахов на одному з телеканалів.

"Люди голодують", - бідкався він.

Але результати виборів показали, що Шахов довгі роки засівав цукром Луганщину для того, аби провести у Раду своїх соратників. І це йому вдалося.

Під час цієї передвиборчої кампанії цукор роздавали кілограмами та мішками, навіть округ №113 підсолодили за Лукашева, який нібито йде у Раду від ОПЗЖ. Але працює у Шахова.

Мережа ОПОРА зазначала, що 5-кілограмові пакунки із цукром від імені благодійної організації Луганський обласний благодійний фонд "Луганщина – наш край" та нардепа Шахова супроводжувалася роздачею газети "Наш край" з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється і Шахов, і його соратники.

За день до чергового "атракціону щедрості", волонтери повідомляли жителям час та місце роздачі. При цьому, отримати допомогу можна було після пред’явлення відповідних документів, що посвідчують особу.

Шахова місцеві активісти вже охрестили "новим Єфремовим". Він справді довго йшов до того, аби прибрати область під контроль, ще до 2014 року була і роздача соціальних карток і кількаразове намагання пройти у Раду.

"Маркування мішків із цукром різнилося у залежності від ареалу їх розповсюдження. Так, якщо у населених пунктах Біловодського району (№114 територіальний виборчий округ, за яким обраний Шахов) цукор роздавався у мішках з написом "Луганщина – наш край. Всегда Ваш Сергей Шахов. Сахар 5 кг", то вже на Старобільщині (№113 виборчий округ) цукровий набор супроводжувався написом "Мир нашому краю. Лукашев А.А. Команда Сергея Шахова. Сахар 5 кг". Натомість місцевою особливістю роботи фонду у Рубіжному (№112 територіальний виборчий округ) були білі мішки з синіми написами  "Луганщина – наш край". Вельможный С.А. Команда Сергея Шахова. Сахар 5 кг", у Лисичанську (№107 територіальний виборчий округ) - "Луганщина – наш край. Сухов А.С. Команда Сергея Шахова. Сахар 5 кг", тоді як Сєвєродонецьк (округ №106) відзначився маркуванням "Луганщина – наш край. Фурман Ю.А. Команда Сергея Шахова. Сахар 5 кг", повідомляла ОПОРА.

З Сіверськодонецьком Шахов пролетів, там підтримали людину з Зеленського, що для Луганщини теж незвично. Та й взагалі, округ №106 єдиний в Луганській і Донецькій області, де виборці підтримали кандидата президенської партії.

Але, на жаль, радіти немає чому, оскільки більшість виборців все ж таки думає шлунком, і байдуже, хто його наповнює. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"