"Донецький характер" проявився: Хто такий нардеп Шахов, який натовк пику Мосійчуку

У ЗМІ пишуть, що Сергій Шахов вже контролює значний ресурс на Луганщині. І навіть поглядає на сусідню Донеччину

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Донецький характер" проявився: Хто таки…

Нещодавню бійку між депутатами Ігорем Мосійчуком та Ігорем Шаховим в ефірі "Прямого" ще довго обговорюватимуть. Сутичка почалась зі слів Шахова про те, що Мосійчуку не варто відвідувати гей-паради. Після цього Ігор Мосійчук піднявся зі свого місця і почав вимагати вибачень від Шахова, назвавши його "обнальщиком" та "базарною бабою".

Для того щоб зрозуміти, чому ці слова викликали таку агресію з боку Сергія Володимировича Шахова, треба повернутися на кілька років назад. Шахов родом з Луганщини, в цьому регіоні відбувалося його становлення як бізнесмена і політика. І Мосійчук не просто так отримав по пиці, назвавши його "обнальщиком Януковича".

У квітні 2014 року тоді ще журналістка Тетяна Чорновол опублікувала розслідування, з якого можна дізнатися про начебто причетність Шахова до відмивання грошей для екс-президента Віктора Януковича і його "Сім'ї". І не тільки: на його столі в столичному офісі на Гончара, 35 лежало запрошення на ювілей Віктора Януковича (молодшого) в ресторан "Монако", а в телефоні Чорновол виявила цілу купу номерів, пов'язаних з прізвищем Пшонки і Януковича.

Проте після Майдану Шахов намагався заповнити нішу головного патріота Донбасу, тавруючи луганських "регіоналів", з одним із яких – колишньою ключовою фігурою на Луганщині Олександром Єфремовим – він мав давній конфлікт. І, при цьому, намагався всіма силами відмитися від тісних зв'язків із "донецькими сімейними". Згодом патріотична риторика взяла своє, розслідування Чорновол забулося, а в липні 2016-го року на проміжних виборах до Верховної Ради по округу №114 він обрався депутатом замість Юрія Гарбуза, призначеного у квітні того ж року губернатором Луганської області. Шахов ішов за підтримки партії "Наш край".

Приблизно з того ж періоду він активно почав "підминати" під себе Луганщину, розставляючи своїх людей на важливі посади. Зокрема, Сергій Філь, людина з обойми Шахова, працює заступником голови Луганської ВЦА з питань нормативно-правої роботи та децентралізації. Цікаву переписку депутата з паном Філем сфотографували в парламенті. Той просить народного обранця "по поможливості" дотиснути когось "його" на першого зама.

У січні цього року потіснив Шахов своїх опонентів і з Сіверськодонецька. Цьому передувала тривала боротьба з людьми з команди лідера "Опоблоку" Юрія Бойка. Як писав Depo.ua, Сіверськодонецьк тривалий час входив у сферу інтересів "газовиків", яких тут представляв нардеп Сергій Дунаєв, відомий як "зять Бойка". Проте після місцевих виборів 2015 року їх позиції похитнулися – "опоблоківці" одразу не змогли сформувати більшість у міській раді, та ще й мер Валентин Казаков перефарбувався з "регіонала" в демократа. Демократичний табір у міськраді курувував саме Шахов. Проте "група Бойка" завдяки "тушкам", серед яких, до речі, опинилися й "ляшківці", все ж сформувала свою коаліцію. Яка обрала секретарем Ігоря Буткова, близького до "газовиків".

16 лютого 2016 року на сесії міськради депутати "Опоблоку" і "тушки" вперше відправили у відставку мера Казакова. Відставлений мер декілька разів повертався вкрісло через суд, поки Шахов готував плацдарм для повернення позицій. Жорстке протистояння між "шахівцями" та "бойківцями" в Сіверськодонецьку тривало більше двох років і закінчилося тимчасовим перемир'ям. В січні цього року більшість у міськраді знову переформовувалася. Цього разу вже під Шахова. Секретарем депутати обрали його ставленицю Ельвіну Марініч, а першим заступником Казакова - близького до Шахова адвоката Ігоря Слєсарєва. А ставленик Шахова - Сергій Філь все частіше став з'являтися на загальнодержавних заходах в компанії Дунаєва.

І хоча людям Бойка довелося значно потіснитися в місті, але від цього союзу кожен отримав своє. За Бутковым і його людьми залишилося ще не до кінця роздеребанене комунальне господарство міста, Шахов же показав Банковій, що може вирішувати складні питання в області. І це особливо актуально для Сергія Владимировича у світлі попередніх виборів.

Якщо ж повернутися до суперечки з Мосійчуком, то у Шахова своя версія розвитку подій. Він вважає, що бійка почалася через шахтарів. "Сьогодні в ефірі на "Прямому" каналі говорили про шахтарів, які напередодні свята не отримали жодної копійки!... Представник партії Ляшка Ігор Мосійчук на всю країну своєю провокацією образив шахтарів і тисячі людей, які важко працюють", - розповів Шахов на своїй сторінці в "Фейсбуці".

А наступного дня він пішов ще далі - пообіцяв підтримати шахтарські страйки по всій країні, якщо Кабмін негайно не знайде в бюджеті 1,4 млрд грн на зарплати шахтарям. Цікаво, що в цей же день Кабмін збирався на позачергове засідання і тема виділення грошей на погашення заборгованності шахтарям була головною., І Шахов не міг цього не знати. Розіграти карту шахтарських бунтів перед виборами дуже вигідно багатьом політсилам. І якщо раніше ця технологія була на озброєнні "вугільних королів" на кшталт Рината Ахметова, то нині у них може з'явитися конкурент.

Амбіції Шахова давно вишли за межі Сіверськодонецька, де йому вдалося тимчасово закріпитися. Задача мінімум для нього - це повний контроль над областю. І, не виключено, що після рідної Луганщини, він виявить інтерес і до сусідньої Донеччини. Не дарма ж Сергій Володимирович сьогодні так активно опікується проблеми шахтарів…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme