В Україні пропонують перейменувати Сєвєродонецьк на Сіверський Донець
В Україні пропонують перейменувати Сєвєродонецьк на Сіверський Донець, щоб привести назву міста у відповідність до українського правопису
- Донбас
-
4 листопада 2021 16:37

Зазначимо, з 2016 року інформаційний портал Depo.ua називає Сєвєродонецьк Сіверськодонецьком згідно українського правопису.
Пропозицію про перейменування Сєвєродонецька озвучив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає Depo.Донбас з посиланням на Урядовий портал.
Кремінь звернувся до керівників низки органів місцевого самоврядування щодо необхідності привести назви населених пунктів у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
"До мене надходять численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів носять російськомовний характер та не відповідають правилам і нормам українського правопису. Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших", – зазначив він.
За його словами, багато з них "мали прекрасні історичні назви, як Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль та були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади".
Кремінь також нагадав, що Конституційний Суд України у своєму рішенні від 14.07.2021 № 1-р/2021 зазначив, що українська мова є невіддільним атрибутом Української держави та що "застосування української мови має відповідати стандартам державної мови. Порушення стандартів і порядку застосування української мови є неприпустимим".
"У зв’язку із цим мають бути вжиті всі необхідні заходи щодо приведення географічних назв у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону", - зазначив він.
Зазначимо, Сєвєродонецьк (російською мовою Северодонецк) ніколи не мав назву Сіверський Донець. Історична назва міста – Лісхімбуд - Лисичанське хімічне будівництво (Лисхимстрой російською мовою).
Сучасна назва була дана місту у січні 1950 року, і походить вона від назви річки Сіверський Донець.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:47Семеро цивільних поранені внаслідок масованого обстрілу Краматорська (ФОТО) ФОТО
- 20:14Росіяни ударили по Добропіллю: є жертви
- 17:08Сили спецоперацій ЗСУ показали коротке відео "Викладач" про реальну діяльність Руху опору на ТОТ Відео
- 08:51Ворог атакував Родинське на Донеччині з РСЗВ "Смерч": Є руйнування та поранені ФОТО
- 15:31Апокаліпсис на Луганщині: масштабні лісові пожежі і відсутність води у людей
- 10:42ППО збила 20 дронів із 60, - Повітряні сили
- 08:29 Окупанти напередодні дві сотні разів намагалися прорвати лінію фронту
- 11:42На Донеччині за добу внаслідок атак рашистів 4 людей загинули та ще 10 зазнали поранень
- 09:38 Ситуація на фронті: ЗСУ стримують тиск ворога на сході й півдні
- 15:23Як на тренуванні: "Шахтар" стартував у новій єврокубковій кампанії з розгрому суперника з Фінляндії
- 23:15 За добу на фронті відбулося 174 бойових зіткнення
- 22:28 Доба на фронті: Півтори сотні раз ворог штурмував позиції ЗСУ
- 21:35 В Україні оновили перелік офіційно визнаних окупованими населених пунктів: Які втрати на Донеччині
- 22:44Від початку цієї доби відбулося 148 бойових зіткнень
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 19:59У МОЗ підказали українцям, як безпечно пережити 30-градусну спеку
- 16:56Ціни на ремонт квартир – орієнтування у розцінках Інновації
- 09:19 Минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 200 бойових зіткнень
- 09:39 1 228 день війни: Ситуація на фронті