ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У "ЛНР" залишилося 133 тис. документів Національного архівного фонду України

В "ЛНР" залишилося 133 тисячі документів Національного архівного фонду України
Depo.Сіверськодонецьк
9 грудня 2015 14:17
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Донбас, про це на прес-конференції повідомила директор Державного архіву Луганської області Катерина Безгинська.

З серпня 2014 року на підконтрольній Україні території знаходиться 47 архівних установ, в тому числі державний архів у Сєвєродонецьку.

"На їх зберіганні знаходиться більше 150 тисяч документів Національного архівного фонду і більше 50 тисяч документів з особового складу. На непідконтрольній українській владі території залишилося 133 тисячі документів Національного архівного фонду, в тому числі частина документів Державного архіву", - розповіла Безгинська.

За її словами, у 2015 році до Державного архіву та архівних установ надійшло від громадян 113 088 запитів.

На підконтрольну територію архів переїхав в серпні минулого року. До того спеціалісти намагалися зберегти документи.

"Я вам можу сказати, що у нас на балансі знаходилося дві будівлі, де знаходились документи Національного архівного фонду, і ми до липня 2015 року берегли ці документи, незважаючи на те, що ми з серпня 2014 року знаходилися спочатку у Сватовому, а потім у Сєвєродонецьку. У нас були люди, які тримали ці приміщення (на непідконтрольній території – ред.) в доброму стані, наскільки можна було їх тримати. Але там, в зв’язку з сильними морозами, розморожена була система опалення частково. На сьогодні, наскільки мені відомо, вдалося попередити катастрофу", - каже Безгинська.

Але потім будівлі захопили.

"У серпні 2014 року  був офіційний захват незаконними збройними формуваннями. Ми подали ці дані до правоохоронних органів, в Службу безпеки України, прокуратуру, МВС щодо втрати документів. Там знаходилися ці збройні формування чотири дні з зеніткою на даху. Були потрощені всі сховища наші, викрадені були документи. Ті, які ми змогли на перший погляд знайти, які були викрадені, це були документи Радянського часу, карти, документи воєнного періоду, тори, документи репресованих громадян частково були викрадені. Які ще – сказати складно, тому що треба провести ревізію. Ви ж самі розумієте, що такої можливості немає", - підкреслила вона.

За її словами, в "ЛНР" створена архівна служба, яка працює в цих захоплених приміщеннях.
Але зв'язок не підтримується. Майже всі спеціалісти виїхали.
"Не всі залишилися. Там люди, які колись працювали в державних архівних установах. Спеціалістів, я можу сказати, дуже мало залишилося", - каже Безгинська.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас