Золоте озеро: Як влада Сіверськодонецька тричі "заливала" по 200 тисяч людині Бойка за воду

Напередодні виборів міська влада Сіверськодонецька згадала про висушені озера і піарить на цьому "опоблоківця" Юрія Бойка, приховуючи те, що вже тричі заплатила з бюджету на підкачку води в озера сину його політичного партнера

Золоте озеро: Як влада Сіверськодонецька…

Осередок промисловості підконтрольної Україні Луганщини – Сіверськодонецьк – прожив останні чотири роки на тлі згасаючого хімзаводу "Азот", політичних чвар та боротьби за владу у місцевій мерії. Всі вже збилися з рахунку, скільки разів міськрада звільняла мера Валентина Казакова і скільки разів він повертався через суд. Три чи чотири не менше.

Протягом цих років в обласному центрі не створено жодного нового парку, є проблеми з ремонтом доріг та вивозом сміття. На відміну від Краматорська та Маріуполя, які хоч якось причепурилися, Сіверськодонецьк так і застиг у 2014 році.

Докладно Depo. Донбас писав про це у статті "Місто без парків, доріг і освітлення: Як на Сіверськодонецьку відбилися чотирирічні політичні чвари у міськраді". Окрема тема у цьому безладі – місцеві озера Паркове і Чисте та територія навколо них. Обидва озера – штучні і створені ще у 60-х роках минулого сторіччя. Втім, з весни 2017 року їх існування опинилось під загрозою. Радянське обладнання для підкачки води вийшло з ладу, а місцевій владі не було коли опікуватися озерами через політичні сутички. За справу взялася обласна влада і показала проект парку культури та відпочинку на озері Паркове. 

З цим проектом пов'язаний і скандал у Луганській ОВЦА, коли нинішній керівник відомства, а тоді заступник голови Юрія Гарбуза Сергій Філь виступив проти свого шефа, заявивши, що проект реконструкції парку опинився під загрозою саме через політику Гарбуза, який, нібито, скоротив кошти з обласного бюджету на відповідні статі витрат. Закінчився цей конфлікт нічим. Ніякі роботи з благоустрою парку так і не були розпочаті, парк занепадає.

Тим часом місто втратило одне з сусідніх озер – Чисте. Воно просто засохло минулого року.  У вересні 2018 року містяни почали досліджувати дно озера Чисте за допомогою металошукачів, адже більшої половини озера просто не стало. "Це дно. У прямому і переносному сенсі. Відносно недавно тут було озеро Чисте, тепер його залишилася половина. Воду в озеро не підкачували, звинувачували безгрошів'я і папередників, отримали результат. Потішив мужик з металошукачем, який скаржився, що крім дешевої біжутерії нічого не трапляється", – писав у Facebook сіверськодончанин Остап Гайдук, вивісивши також приголомшливі фото.

Казаков тоді казав, що водогін з хімічного гіганту – заводу "Азот", звідки і йшла підкачка води в озера – проіржавів і виконувати свою функцію не може. Тількі-но розпочали підкачку води, як стався прорив. Що й не дивно, адже водогін 10 років не використовували. 

Передбачалося, що після усунення пориву за рахунок коштів міського бюджету в Чисте підкачають близько 500 тис. кубометрів води з Сіверського Дінця. "На підкачування води в озеро Чисте виділено 200 тис. грн. Роботи ведуться з зими, але цього недостатньо для порятунку водойми. Нещодавно були закінчені роботи з відновлення водоводу, який наповнював озеро Чисте з Сіверського Дінця. Потужність цього водоводу така, що озеро Чисте можна наповнити за два-три місяці, але є проблеми в фінансуванні цих робіт, вартість яких складає десятки мільйонів гривень, що не по кишені міському бюджету. Тому ми звернулися за допомогою до Луганської військово-цивільної адміністрації і Сєверодонецькому "Азоту", – казав сайту "06452.ua" депутат міськради, керівник фракції "Опозиційний блок" Ігор Бутков на початку літа 2018 року. 

Тодішній заступник міського голови Володимир Прядка повідомляв, що готується письмовий договір з "Азотом" на закупівлю міськрадою води за вартістю 4.40 гривень за один куб. Договір планується укласти до кінця 2018 року на загальну суму в 2,3 мільйона гривень. Проте щось пішло не так, 22 грудня 2018 року міськрада в черговий раз звільнила Казакова, та й до того ніякий договір щодо наповнення озер укладено не було через недоцільність подачі води у діряві труби. Як виявилося, відремонтувати їх не змогли до цього дня.

На початок 2019 року обидва озера являли собою жалюгідну напівпересохлу калюжу. Аж раптово в червні рівень води в озерах почав стрімко зростати. Виявилось, що це не якась чудасія, а бажання конкретних політичних сил пропіаритись перед парламентськими виборами.

Так, залпове наповнення водою озера Паркове розпочалося з 17 червня, а з 19-го водою наповнюють озеро Чисте. У всіх повідомленнях міської ради Сіверськодонецька підкреслено, що підкачка води в міські озера стала реальністю тільки завдяки керівнику "Опозиційного блоку", засновнику "Опозиційна платформа – За життя" Юрію Бойку, який підтримав пропозицію депутата міськради опоблоківця Буткова. "Допоміг вирішити це питання народний депутат України Бойко Юрій Анатолійович, який на моє запрошення 12 червня відвідав сесію Сєвєродонецької міської ради… Було знайдене рішення, що "Таун Сервіс" надасть не по 8 гривень за куб, а в три рази дешевшу воду для наповнення озер. На цьому тижні розпочалася реалізація проекту. Для цього ми вирішили почистити й окультурити озера та наповнити їх водою", – цитує Буткова сайт міськради Сіверськодонецька.

На фото Ігор Бутков

За даними "Наши гроші", власником "Таун Сервісу" є ТОВ "Хімічно-промисловий альянс", яким володіє кіпрський офшор "Діренс Вентурес Лімітед" і Антон Чернецов. Раніше засновниками "Таун Сервісу" напряму були Антон Чернецов і "ДВ Корпорейшн Лімітід", яка контролюється оточенням Бойка. Батько Антона Чернецова Олександр Чернецов є головним інженером Рубіжанського казенного заводу "Зоря", яким раніше керував Бойко.

Засновником "НПП "Зоря", згідно з даними сайту youcontrol.com.ua, є Акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю "Зеріфо Венчерз ЛТД", зареєстрована на Кіпрі. А кінцевим бенефіціаром записаний той самий Антон Чернецов.  Чернецов-старший є лідером фракції "Опозиційний блок" у міськраді Рубіжного, його давно називали людиною Бойка, та він це й не спростовував. Також Чернецов-старший балотується до Верховної Ради по мажоритарному округу №112 від політичної партії "Опозиційна платформа - За життя". 

Отже, міськрада Сіверськодонецька узялася піарити Бойка та й фірму сина його політичного партнера Чернецова, яка ніби-то сробила знижку і вперше (!!!) заливає воду в озеро Чисте і Паркове утричі дешевше, ніж встановлений тариф у 8 гривень за кубічний метр води. Платити за послугу підкачки будуть з бюджету міста платники податків Сіверськодонецька.

Пошук у системі Прозорро не видав жодного договору на заповнення водою озера Чисте, проте видає одназу три закупівлі з приводу заповнення водою озера Паркове. 

Перший договір"Подача води в оз. Паркове" від 28 жовтня 2018 року укладено на суму 193 332 гривні.

Замовник робіт – Управління житлово-комунального господарства міської ради Сіверськодонецька, виконавець – вже знайомий нам ТОВ "Таун Сервіс".  Згідно з договором "Таун Сервіс" мало залити в озеро паркове 24710 метр кубічний води. Строк виконання робіт: 23 жовтня 2018  —  31 грудня 2018.

З тексту договора виходить, що гроші на подачу води в озеро Паркове були виділені з бюджету міста ще у вересні 2018 року рішенням сесії №2915.

Також в договорі вказано тариф на послуги – 7,8 грн за куб води. Тарифи встановлює Нацкомісія у сфері енергетики та комунальних послуг, а не учасники договору. 

 

Про укладення цього договору у жовтні минулого року міськрада не повідомляла. 

Другий договір "Підкачка води в оз."Паркове" від 12 квітня 2019 року на суму 182 тис. гривень. Замовник – Комунальне підприємство "Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби". Виконавець, знову ж таки, ТОВ "Таун Сервіс". Строк виконання робіт: 12 квітня 2019  —  31 грудня 2019.

Цього разу у Прозорро не виклали текст договору, тому невідомо, скільки води вдруге повинно було залити в озеро Паркове "Таун Сервіс" і за яким тарифом.

Про другий договір ніхто з міськради Сіверськодонецька також не повідомляв.

Третій договір "Подача води в оз. Паркове" укладено 6 травня 2019 року. Замовник робіт – Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської ради, виконавець – знову ТОВ "Таун Сервіс".

Договір на подачу води в озеро Паркове втретє укладений на суму 184 331 гривню.  Згідно з договору, "Таун Сервіс" повинен подати в озеро 23559 метр кубічний води.  (Нагадаємо, перший договір від жовтня на 24710 метра кубічних води).  Строк виконання робіт: 1 травня 2019  —  30 червня 2019.

У договорі, який опубліковано на Прозорро, йдеться про те, що міськрада Сіверськодонецька знову виділяла гроші на заповнення озера у грудні 2018 року, а потім вносила зміни у травні 2019.

Знову дивимося на вартість робіт і тарифи. Вони точно не втричі нижчі, як казав Бутков, який дякував за це Бойку.

Тариф той самий - 7,8 гривень за кубичний метр води.

Якщо підсумувати все вище сказане виходить, що Бутков і Бойко не домовилися з фірмою про зниження тарифів, а Бойко також нічим не допоміг. Крім того, з бюджету Сіверськодонецька, згідно з інформацією, яка є у Прозорро, на заповнення озера Паркове фірмі "Таун Сервіс" заплатили спочатку 193 332 гривні, потім 182 000 гривень,  і потім ще 184 331 гривню. Тобто понад півмільйона. Але фірма, як повідомляє прес-служба міськради, почала наповнювати водою озера тільки зараз. 

Depo.Донбас склав запит до міської ради Сіверськодонецька з цього приводу, щоб отримати коментарі. Дуже цікаво дізнатися деталі цієї оборутки: чи дійсні всі ці три договори, чи отримала фірма перераховані гроші, чи були виконані усі роботи згідно з трьома договорами, і взагалі чому міськрада тричи виділяла великі суми (кожного разу різні) на заповнення водою одного озера.

Фото: сайт міськради Сіверськодонецька

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme