На Луганщині завершили клінічний етап досліджень препарату проти COVID-19

В Луганській обласі в місті Рубіжне перший український генеричний препарат проти COVID-19, який впливає на патогенез вірусу, 15 грудня завершив клінічний етап досліджень біоеквівалентності

Про це повідомляє прес-служба рубіжанської фармкомпанії "Мікрохім", передає Depo.Донбас.

Зазначається, що дослідження біоеквівалентності завершено 15 грудня. Воно виконувалося на базі терапевтичного відділення Клініко-діагностичного центру "Фармбіотест" - лідера вітчизняного ринку проведення комплексних досліджень біоеквівалентності та фармакокінетики лікарських засобів в Україні. Виробник заявляє, що досліждення завершено успішно.

"Цьому передувала контрольна експертиза препарату в уповноваженої лабораторії Державного експертного центру при Міністерстві охорони здоров'я України", - підкреслив генеральний директор "Мікрохім" Ігор Погромський.

Наступним етапом дослідження є біоаналітіка, за результатами і звітів про проведення якої Державний експертний центр визначиться щодо офіційної реєстрації препарату в Україні.

До цього купити препарат у вільному продажі буде неможливо.

Біоаналітичні дослідження планують завершити в грудні цього року.

Нагадаємо, на початку 2021 року очікується вихід на ринок першого українського генеричного препарату проти COVID-19 під назвою "Фавіпіравір - Микрохим".

"Фавіпіравір - Микрохим" - це перший український генерик японського противірусного засобу "Авіган" (міжнародна непатентована назва - "Фавіпіравір"). У вересні японські дослідники в рамках проведення клінічних досліджень отримали докази ефективності використання препарату для боротьби з COVID-19. При цьому, "Фавіпіравір" внесений до затвердженого української протокол лікування хвороби, викликаної коронавирусной інфекцією.

При цьому раніше виробник лікарського засобу - компанія "Мікрохім" вже заявила, що після реєстрації засобу готова спільно з Міністерством охорони здоров'я узгодити і реалізувати процедуру передачі партії препарату лікувальним установам на безоплатній основі. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"