На Луганщині відновлюють яблуневий сад, що опинився під обстрілами в 2014 році

На Луганщині за підтримки USAID проводять консультації для фермерських господарств, одним з яких є "Мічурінське", воно постраждало під час бойових дій в 2014 році

На Луганщині відновлюють яблуневий сад,…
Фото: Проект USAID "Економічна підтримка Східної України"

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє Проект USAID "Економічна підтримка Східної України".

"За сприяння Проекту USAID в січні почалися консультації для фермерських господарств Луганської області, які займаються садівництвом. Це 4 господарства, на площі від 3 до 30 гектарів вони вирощують яблука, вишні, сливи. Найбільше з них - "Мічурінське" в Станично-Луганському районі", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що там вирощують яблука п'яти сортів, однак під час бойових дій в 2014 році ці сади потрапляли під обстріли і кілька років не оброблялися.

"Зараз потрібне оновлення і впровадження сучасних агротехнологічних рішень. Консультанти Проекту USAID навчають нас правильно доглядати за садом. Зараз у нас йде період обрізки дерев, омолоджуємо яблуні. Коли температура нижче 10 градусів морозу, ми припиняємо цей процес ... Будемо вчити цьому наших співробітників ", - розповів співвласник господарства "Мічурінське" Костянтин Підлягаєв.

Повідомляється, що господарство претендує на отримання міжнародного сертифікату безпеки продукту Global G.A.P (G.A.P. - Good Agricultural Practice) і нині отримує консультації з цього питання.

Такі ж консультації отримують і фермери з Привілля (Троїцький район), кооперативу "Ветеран" та господарства "Золоте" (Старобільський район).

Аграрії скаржіться на брак кваліфікованих працівників.

"Кожен сад потребує своїх підходів в роботі. Під час тренінгу ми вчили працівників господарств правильно обрізати дерева, щоб стимулювати їх оновлення і плодоношення. Наступний крок - розробка рекомендацій: системи харчування, захисту дерев від шкідників, хвороб, бур'янів і використання регуляторів росту, які поліпшать якість плодів ", - розповіла незалежний консультант з вирощування плодово-ягідних культур Ніна Дмитраш.

Повідомляється, що консультації триватимуть протягом 2021 року.

"Ми допомагаємо провести моніторинг в садах, скласти професійні технологічні карти, де будуть детально описані харчування, захист, обрізка дерев, інші агротехнічні процеси в цих господарствах. Це допоможе оптимізувати витрати, поліпшити бізнес-процеси і призведе до кращих врожаїв, навіть в тих кліматичних умовах Луганщини, в яких розташовані ці сади ", - розповів фахівець аграрного сектора Проекту USAID Олександр Карельсон.

Нагадаємо, що у березні 2020 року підприємство "Сади Донбасу" вперше відправило партію яблук на Ближній Схід - до Катару, згодом там хочуть купувати і українські черешні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme