Підприємство з Донеччини відправило першу партію яблук в Катар: На черзі - черешні

У березні 2020 року підприємство "Сади Донбасу" вперше відправило партію яблук на Ближній Схід - до Катару, згодом там хочуть купувати і українські черешні

Підприємство з Донеччини відправило перш…
фото зі сторінки Проєкту USAID "Економічна підтримка Східної України"

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України".

Повідомляється, що це сталося завдяки тому, що представники підприємства у лютому взяли участь у двох міжнародних виставках, які у відбулися у Берліні та Дубаї. Там фахівці ТОВ "Сади Донбасу" знайшли потенційних партнерів, дізналися про нові види упаковки, вимоги міжнародного ринку до поставок товару. Згодом, перший контейнер з яблуками успішно прибув до Катару.

"Покупці поставили нам вимоги – вони люблять червоні яблука, тож 70% мав складати червоний колір. Також були вимоги до пакування – по 18 кг в ящик з підложкою під кожне яблуко. З цим ми впоралися, але мали певні виклики. На Донеччині відсутні великі контейнери-холодильники, тому шукали в інших регіонах. Врешті авторефрижератором яблука відправили до Одеси, а звідти у контейнері морем до Катара. На цю доставку пішло 27 днів", - розповів фінансовий директор ТОВ "Сади Донбасу" Сергій Остапець.

Зазначається, що яблуками з Донеччини зацікавилися інші покупці з ОАЕ, Індії, Єгипту. Зараз підприємство розглядає умови подальшої співпраці з ними.

Також великий інтерес у закордонних покупців викликала можливість поставки черешні. Зараз фахівці підприємства обговорюють можливість кооперації із запорізькими колегами, аби зробити цю доставку літаком. Остапець каже, від холодильника з їхнього складу до замовника в Дубаї черешню можуть доправити за добу.

"Черешня зберігається менше, ніж яблука. Але цей новий виклик – і нові можливості водночас. З саду ягоду потрібно швидко охолодити, так вона зберігатиметься довше. Щоб зробити поставку черешні, нам потрібна нова сортувальна лінія, у покупців до ягід високі вимоги. Зараз розглядаємо варіанти будівництва лінії. Ми почали обговорювати цей експорт із запорізькими колегами, які теж вирощують черешню. Ведемо переговори ще з одним підприємством Донецької області", - пояснив Остапець.

Повідомляється, що торік "Сади Донбасу" почали співпрацювати з Проєктом USAID. Серед головних напрямків співпраці – розвиток нових ринків, агрономія та сертифікація безпеки виробництва. Також працюватимуть над залученням інвестицій та модернізацією виробництва.

"Цього сезону "Сади Донбасу" планують збільшувати партії експортного товару і кращі практики пакування впровадити для продажів у торговельних мережах України. А у садах зараз обробляють водним розчином дерева, аби убезпечити черешні від можливих заморозків", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в Краматорську підприємці пошили першу партію захисних костюмів для медиків, які борються з коронавірусом.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme