На Луганщині розповіли, як крокують децентралізацією від ОДА до префектури

На Луганщині поки не знають, коли в області з'явиться новий орган виконавчої влади – префектура

Про це під час прес-конференції на тему впровадження децентралізаційної реформи на території Луганської області заявив заступник голови ЛОВЦА Генадій Іваненко, передає кореспондент Depo.Донбас.

Він зазначив, що в подальшому реформа передбачає скасування обласної державної адміністрації та створення префектури. 
Мета вказаного запровадження - створення ефективного нагляду за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування.

"Мова йде про зменшення, або взагалі скасування обласних державних адміністрацій. Далі будуть префектури, вони будуть в своїх рамках повноважень діяти, а усі бюджети будуть розподілені на місцях. Планується, що префекти будуть тільки наглядати за дотриманням законодавства в межах свого правового поля", - розповів Іваненко.

Зазначимо, що відповідно до законопроекту "Про префектів", префекти призначаються і звільняються президентом за поданням Уряду. Така сама процедура діє зараз для голів держадміністрацій. 

Іваненко розповів, що станом на сьогодні в Луганській області створені 23 територіальні громади на території 12 районів області. Водночас відомо, що в Міловському районі не створено жодної територіальної громади.

Також Іваненко зазначив, що відповідно до нової редакції Перспективного плану утворення територіальних громад в Україні від 2.10.2018 року, планується створення 11 громад на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської області. Кабінет Міністрів України затвердив даний План 20.03.2019 року, хоча, з урахуванням фактичної неможливості контролю ситуації українською владою на вказаних територіях, терміни утворення таких громад – невідомі. 

За кількістю створених територіальних громад Луганська область посідає десяте місце по Україні, шосте – за кількістю населення в ОТГ, та одинадцяте – за площею створених ОТГ. В той же час, Луганщина посідає сьоме місце в Україні за кількістю громад, які ще не пройшли процес об`єднання відповідно до перспективного плану.  

"У цілому досвід утворення ОТГ в області дозволяє зробити висновок щодо ефективності реформи. В усіх утворених ОТГ значно збільшено обсяг доходів до бюджетів. В тому числі, за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури. Нажаль, процес об`єднання територіальних громад характеризується низкою проблемних питань. Це небажання деяких громадян сприяти добровільному об`єднанню, це і районні ради, і районні адміністрації, адже після утворення ОТГ вони втрачають свої повноваження", - розповів Іваненко.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme