Хто цей луганський нардеп Шахов, який захворів на коронавірус

В Україні в першого нардепа виявили коронавірусну інфекцію - це Сергій Шахов з Луганщини

Хто цей луганський нардеп Шахов, який за…
Facebook\Сергій Шахов

Шахов у Раді входить у депутатську групу "Довіра", також він один з лідерів партії "Наш край". 4 березня Шахов говорив з прем'єром Денисом  Шмигалем.

Востаннє нардеп особисто був присутнім у Раді 6 березня, коли голосували за новий склад Кабміну. Тоді ж Шахов, подейкують, обіймався з нардепом від "Слуги народу" Олександром Дубінським. А 8 березня кажуть відвідував один зі столичних ресторанів у компанії інших нардепів і родин. Звичайно ж, поки не кажуть, яким рейсом він повернувся з-за кордону - літав у Францію. І з ким він контактував. Його називають дуже комунікабельним. Також Шахов присутній в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Поки відомо, що він ніби контактував з нардепами після повернення з-за кордону на засіданні комітету з екології, 12 березня. 

17 березня Шахова в Раді не було, але його картка була присутня. 

Його називають дуже комунікабельним. Також Шахов присутній в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

На Луганщині Шахова називають одним з найвпливовіших політиків. Він відомий своїм нововведенням "сітки виборців", "соціальних карток" і масовою роздачею мішків з цукром напередодні виборів.

Шахов народився 7 травня 1975 року в казахському селищі Саяк. У 1976 році його сім'я переїхала в Луганську область до міста Брянка, а через десять років, у 1986 оселилася в Стаханові на Луганщині. У цьому місті він починав як підприємець, а потім пішов у політику. З 2006 року по 2010 був депутатом Луганської обласної ради, потім став членом виконавчого комітету Стахановської міської ради.

У квітні 2014 року тоді ще журналістка Тетяна Чорновол опублікувала розслідування, з якого можна дізнатися про начебто причетність Шахова до відмивання грошей для екс-президента Віктора Януковича і його "Сім'ї". І не тільки: на його столі в столичному офісі на Гончара, 35 лежало запрошення на ювілей Віктора Януковича (молодшого) в ресторан "Монако", а в телефоні Чорновол виявила цілу купу номерів, пов'язаних з прізвищем Пшонки і Януковича.

Проте після Майдану Шахов намагався заповнити нішу головного патріота Донбасу, тавруючи луганських "регіоналів", з одним із яких – колишньою ключовою фігурою на Луганщині Олександром Єфремовим – він мав давній конфлікт. І, при цьому, намагався всіма силами відмитися від тісних зв'язків із "донецькими сімейними". Згодом патріотична риторика взяла своє, розслідування Чорновол забулося.

У 2015 Шахов обрався депутатом міськради Сіверськодонецька. А ще до цього неодноразово намагався потрапити у парламент. 

Але став нардепом вперше тільки у 2016 року від 114 округу на проміжних виборах. Тоді його звинувачували у підкупі виборців не тільки цукром, а й грошима. 

Вотчина Шахова на Луганщині - Сіверськодонецьк. За контроль над містом він довго боровся з місцевим "опоблоківцем" Сергієм Бутковим, влада у місті переходила то до "шахівців", то до "бутковців", по шість разів звільняли і поновлювали мера, міняли склад виконкому та заступників у мерії. Протистояння там триває і досі.

У декларації Шахова за 2018 рік (подана у червні 2019 року),  вказано, що в нього одна дитина. Але фактично у Шахова  п`ять дітей. Зазначений в декларації син – Микита – володіє двома квартирами в Києві. Сергій Шахов – однією квартирою в окупованій Кадіївці. Микита їздить на Hyundai Accent за 385 тисяч гривень, а от його батько-нардеп власного транспорту не задекларував. Микита вказаний нардепом як співвласник керуючої компанії "Наш будинок" (Київ).

За рік роботи нардепом Шахов заробив 848 тисяч гривень. Дохід від відчуження рухомого майна склав 630 тисяч гривень. Також Шахов є засновником та керівником "Благодійного фонду Сергія Шахова" та благодійної організації "Фонд Сергія Шахова".

І це вся інформація, наведена Шаховим у своїй декларації. Звідки у нього гроші на те, щоб завалити область цукром перед виборами - невідомо. До речі, правоохоронці зараз розслідують поодиночні випадки підкупу виборців в Лисичанську. 

На парламентських виборах 2019 року з шести округів на Луганщині, три підгорнули під себе люди нардепа Шахова, і, власне, сам Шахов. Це було прогнозовано. Шахов довгі роки наполегливо працював з електоратом. Його люди реагувли на найменший інформаційний привід, аби підвищити свою впізнаваність. Крім того, фішка Шахова вже багато років – це цукор. Результати виборів показали, що Шахов довгі роки засівав цукром Луганщину для того, аби провести у Раду своїх соратників. І це йому вдалося.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme