Третє коло кризи: Чому Сіверськодонецьку не потрібні перевибори

Обласний центр Луганщини вже вдруге за півроку переживає дежавю з відправленням мера у відставку

Третє коло кризи: Чому Сіверськодонецьку…

У Сіверськодонецьку на позачерговій сесії 13 жовтня депутати 25 голосами ухвалили рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Валентина Казакова. У це рішення вписалися не тільки добре відомі "опоблоківці" та "ляшківці", але й, цього разу, "Батьківщина".

Такий поворот подій був передбачуваним. Ще з минулої епопеї з відставкою Казакова та його відновленням на посаді через суд було зрозуміло, що історія триватиме нескінченно. Цього разу заколотники обрали приводом те, що Казаков не погодився звітувати перед депутатами на позачерговій сесії, проте заявив, що залюбки це зробить на черговій.

Вже відомий за минулим заколотом "ляшківець" Григорій Пригеба, який називав себе "новим мером", запропонував внести до порядку денного питання про визнання незадовільним звіт Казакова. Той, у свою чергу, відмовився вносити додаткове питання і вирішив закрити сесію. Після чого залишив залу без коментарів.

Чому Раді не варто призначати перевибори міськради у Сіверськодонецьку?  - фото 1

"Більшість депутатів проголосували за продовження сесії. Вести засідання став секретар міськради Ігор Бутков. Депутати розглянули низку питань і перейшли до таємного голосування за відсторонення з посади  Казакова", - написав на своїй сторінці на "Фейсбуці" місцевий журналіст Володимир Каминін.

Адвокат Ігор Слесарьов переконаний, що дії депутатів незаконні та закликає Верховну Раду розпустити міськраду.

Чому Раді не варто призначати перевибори міськради у Сіверськодонецьку?  - фото 2

Отже, тепер обов'язки мера де-факто виконуватиме секретар міськради Ігор Бутков ("Опоблок"). Проте мер Казаков матиме тільки юридичну владу та знову ходитиме по судах. Мешканці ж міста матимуть проблеми з вивозом сміття, посипанням доріг, а можливо, і з зарплатами в бюджетній сфері, адже печатка та підпис зараз буде невідомо за ким – чи то за Бутковим, чи то за Казаковим. Якщо Рада таки не зголоситься на його прохання та не призначить перевибори міської ради.

Минулого разу  повноважень  Казакова позбавили 16 лютого, коли "Опоблок" об'єднав зусилля з депутатами-перебіжниками і обрали секретарем Пригебу. 31 травня Донецький апеляційний адміністративний суд відновив Казакова на посаді, але довго попрацювати тому не вдалося.

Тодішній губернатор області Георгій Тука грозився пролобіювати у президента введення ВЦА у Сіверськодонецьку, оскільки депутатський корпус і мер навряд чи домовляться. Навіть після перевиборів. Проте ця ідея померла, так і не народившись.

У парламенті 7 жовтня вже зареєстрований проект постанови про призначення позачергових виборів Сіверськодонецької міськради на 18 грудня. Але чи насправді, щось змінеться у розкладі політичних сил після виборів? Враховуючи любов місцевих жителів до екс-"регіоналів" та сумнівних "демократичних сил", наврядчи.  Трохи популізму, "підрахуйства" та чорного піару і "Опоблок" разом з сателітами знову посядуть свої місця в міськраді. Гроші на вибори з бюджету вилетять в трубу, а мер знову тягатиметься по судах, відновлюючись на посаді.

Тому варіант з ВЦА у Сіверськодонецьку виглядає більш логічним: саме він може гарантувати спокійну роботу міської влади та припинити усі політичні чвари. Міськради не буде, а значить і цирк ніхто більше не влаштовуватиме.

Якими можуть бути наступні рішення міськради Сіверськодонецька під керуванням Буткова після невизнання законного обраного мера? Невизнання обласної ВЦА на чолі з Юрієм Гарбузом?  Чи приєднається до тимошенківського"параду суверенітетів" - до шести областей, які вимагають так звані "договірні стосунки" з центральною владою? 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme