ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Маріуполі відмовились звільняти секретаря міськради, якого підозрюють у сепаратизмі

За відставку проголосував один депутат
Depo.Маріуполь
21 квітня 2015 15:22
ФОТО: depo.ua

Маріупольська міськрада не проголосувала за відставку секретаря міськради Андрія Федая, запропоновану з місця активістом Денисом Гавриловим.

Як передає кореспондент Донбас.depo.ua, міський голова Юрій Хотлубей назвав цю пропозицію незаконною, оскільки попередньо не проводилися збори громадян.

Однак Федай наполіг на голосуванні з цього питання, в результаті відставку секретаря підтримав лише один з депутатів.

Крім того, міськрада не прийняла Програму соціально-економічного розвитку на 2015 рік. Громадськість не задовольнила схему прийняття документа, оскільки він обговорювався недостатньо відкрито, а декілька депутатів назвали його спадщиною радянського минулого.
У зв'язку з цим депутати прийняли звіт міського голови щодо виконання аналогічного документа за 2014 рік, а програму прийняли за основу, з перспективою подальшого доопрацювання.

Зокрема, громадські організації були обурені сумою в 32 млн гривень на потреби комунального підприємства «Зелене будівництво», в той час як в місті практично немає обліку існуючих зелених насаджень. Громадські діячі також зажадали збільшити суми коштів на відновлення житла постраждалих при обстрілі мікрорайону «Східний», звільнити керівника згаданого зеленбуду, а також керівництво комунального ТТУ, яке не може організувати навіть стабільний графік руху транспорту.

Разом з тим, депутати  більшістю голосів прийняли статут Громадської ради при виконкомі міськради. Це питання також суперечило законодавству, проте було прийняте, оскільки «носить виключно консультативний характер».

Як повідомляв Донбас. depo.ua, маріупольські активісти написали звернення до міського голови Юрія Хотлубея з вимогою відставки секретаря міськради Андрія Федая.
Керівник ГО «Оборона Маріуполя» Денис Гаврилов повідомив, що "громадськість чудово пам'ятає, як пан Федай брав участь у організації масових заворушень в Маріуполі навесні минулого року", також займався підвезенням місцевих комунальників для участі у київському антимайдані, сам був там, що підтверджують фото.

Також Федая звинувачують у закликах провести незаконний референдум щодо відокремлення Донбасу від України.