ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Маріуполі активісти пригадали спікеру міськради антимайдан і вимагають його відставки

Маріупольські активісти написали звернення до міського голови Юрія Хотлубея з вимогою відставки секретаря міськради Андрія Федая.
Depo.Маріуполь
16 квітня 2015 15:27
ФОТО: depo.ua
У Маріуполі активісти пригадали спікеру міськради антимайдан і вимагають його відставки
Фото: Facebook/Андрій Федай

Звернення підписали 14 маріупольських громадських та волонтерських обєднань, але ж мер не погодився: не вистачає кількості підписантів.

Як повідомляє кореспондент Донбас.depo.ua, про на прес-конференції повідомили ініціатори звернення.

Керівник ГО «Оборона Маріуполя» Денис Гаврилов повідомив, що громадськість чудово пам'ятає, як пан Федай брав участь у організації масових заворушень в Маріуполі навесні минулого року, також займався підвезенням місцевих комунальників для участі у київському антимайдані, сам був там, що підтверджують фото.

Також Федая звинувачують у закликах провести незаконний референдум щодо відокремлення Донбасу від України. За словами Гаврилова, наразі справами Федая займаються Служба безпеки та Генрпокуратура України. «Він не має морального права працювати секретарем міськради», - підкреслює активіст.

Водночас ініціатори звернення до міського голови визнають, що той, згідно закону «Про місцеве самоврядування», може не виконувати вимогу, оскільки для позбавлення Федая депутатських повноважень потрібно приблизно 200 тис. підписів виборців, оскільки пройшов у міськраду сьогоднішній спікер по багатомандатному округу. Але це не заважає депутатам на сесії позбавити його посади спікера.

«Ми не вимагаємо забрати у нього депутатський мандат, ми вимагаємо його відставки з поста секретаря, а для цього необхідно лише 39 голосів депутатів міськради», - підкреслює Гаврілов.

Маріупольські активісти підкреслюють, що не хотіли би вдаватись до «мусорної люстрації», та вживуть усіх можливих законних заходив щодо винесення питання відставки Федая на найближчу сесію. Якщо це не відбудеться, будуть вимушені провести масові акції протесту. Але сподіваються що він і сам напише заяву.

Раніше Федай повідомив журналістам, що отримав погрози на свою адресу, у зв'язку з чим підкреслив, що зводити рахунки з життям не має наміру, також не збирається писати заяву про відставку за власним бажанням.