Що можна було зробити, щоб представник "Азову" став мером Маріуполя

У Маріуполі з виборами вийшло трохи по-дебільному. А могло б усе бути інакше

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Що можна було зробити, щоб представник "…

Ще на передвиборчому "світанку", навесні, коли тільки почалися розмови про місцеві перегони, у Маріуполі складалася досить непогана команда волонтерів-актівістів-азовців, яка б могла створити нову політичну еліту. Але усе заглохло, навіть не розпочавшись.

Чому у Маріуполі немає Саши Боровика? Здавалося б, відповідь проста: тут немає Саакашвілі. Або такого як Саакашвілі, чи то бодай такого, як Москаль. Немає людини, яка б привела, підтримала на місцевих виборах кандидата, який би тролив місцеві еліти, бандитів називав бандитами і ставив суспільство перед вибором: завтра чи позавчора. Але чому тоді термінатор-Міша не з'явився саме в Маріуполі?

Адже тут є всі умови для створення “вітрини” нової України, такого собі локомотива, що поведе країну до світлого майбутнього на хвилях реальних реформ. У рази більше, ніж у тій же Одесі. Якщо не порівнювати статистично - по населенню, торгівельним оборотам і кількості ліпнини на півзруйнованих пам'ятниках зодчества часів графа Орлова.

Прифронтове місто з приблизно однаковим неприйняттям дій київської влади, як на всьому сході та півдні країни, з самого початку АТО має колосальний запит на чарівника, який змінив би його життя.

Зміг би той же лідер полку “Азов” Андрій Білецький стати мером Маріуполя? При бажанні і політичній волі - так. Навіть незважаючи на те, що не місцевий. 

Місцевий та прозахідний Сергій Тарута, який ешелонами возив у місто журналістів, артистів і європейських політиків розряду Яна Томбінського? Теж - так. Але вони вже нардепи, і обидва дистанціювалися від місцевих виборів. Не абсолютно, намагалися впливати, але, не маючи власних реальних політсил, мабуть, вирішили не вляпуватися в містечковий плебісцит.

Громадський сектор, волонтери? Дійсно потужна, активна, нова сила, але пересварившись між собою за час Мінська-2 через так зване перемир'я опинилися в ролі галантерейника при кардиналові, "які врятували Францію". Лише коли їх з якогось переляку на виборах ахметівська гвардія спробувала нагнути у типографії “Приазовського (ахметівського) робітника” друком бюлетенів без адекватного контролю, активісти знову об'єдналися і заявили про себе, як про силу. Але без єдиного лідера, тому й перспектива подальшої боротьби шита білими нитками. Як варіант, можна покричати про “зраду”, але там теж смачні місця давно зайняті усілякими "семенченками".

Маріупольські первинні партійні структури демократичних (неоппоблоковскіх) сил пішли в ту ж топку. Хто за вказівкою згори (так подейкують про БПП), а хто через власну дурість. Адже рішення про проведення виборів у Маріуполі взяли впритул, а як можна було партію будувати, якщо конкретної мети не вказано? Гра в довгу, як і довгі інвестиції, тут на Донбасі не модні.

У підсумку Маріуполь позбувся перспективи: на виборах альтернативи людям Ахметова просто немає. Якщо ці вибори будуть відтягувати по саме не можу - Юрій Хотлубей, вже практично пам'ятник, в ролі тимчасового градоначальника з 17-річним стажем, не варіант. Черговий зрив виборів при губернаторі Павлові Жебрівському і створення військово-цивільної адміністрації? Той же цирк, тільки в профіль. Не потягне він при всьому бажанні роль Міші в Одесі. Немає у Павла Івановича в загашнику навіть галасливих постатей у прокуратурі і МВС.

У підсумку пост чарівника посідає Рінат Ахметов. На тлі всіх тарифних і військових катаклізмів, він благодійник. Не б'є і гуманітарку навіть у Донецьк возить. І розмова про вибори як такі, громадянські свободи та розвиток Маріуполя стає вкрай прагматичною. Чи потрібно буде менеджеру Ахметова в кріслі мера завести в порт нових клієнтів, пустити в місто торгові мережі, створити незалежний сільгосп-ринок, змінити митників, змусити меткомбінати менше гадити в повітря і море, допустити взагалі як таку опозицію "металургійним" депутатам у міськраду? Ні. Це недоцільно.

В Одесі Саші Боровику, навіть з чвертю голосів, тепер буде простіше боротися з міською владою. Він - опозиція. У Маріуполі такого персонажа немає, і поки не передбачається, при будь-якому результаті виборів. Місцевий пазл не склався в цензурне слово чи ім’я із запропонованого набору букв.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme