ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як звільнена Станиця Луганська повертається до повноцінного життя (ФОТО)

Житель Станиці Луганщини розповів, як приходить до тями після обстрілів населення містечка, що можна купити на ринку та в магазинах, та навіщо туди приїздять люди, що підтримують бойовиків "ЛНР"
Depo.Луганськ
30 квітня 2015 12:30
ФОТО: depo.ua
Як звільнена Станиця Луганська повертається до повноцінного життя (ФОТО)
Як звільнена Станиця Луганська повертається до повноцінного життя (ФОТО)

Після того, як Станиця Луганська повернулася під контроль України, місто почало оживати - з'явилися товари на ринку і в магазинах, люди почали більше виходити на вулиці.

Про це написав житель містечка, який повернувся додому після від'їзду в соцмережі Вконтакте в групі "Станиця Луганська Україна", повідомляє Донбас.depo.ua

 "Станиця Луганська відходить від шоку. Тут знову кипить життя, хоча час від часу все ще чути стрілянину і вибухи. Після тривалої відсутності в рідному селищі, життя тут особливо ні чим не змінилася. Про недавні бомбардуваннях все ще красномовно розповідає кожен закуток. Десятки розбитих будинків, магазинів, організацій все ще наводять непідробний жах. Напівпустельні вулиці нагадують про те, що багато місцевих жителів сюди так і не повернулися", - пише він.

Чоловік зауважив, що навіть не дивлячись на те, що місто визволили від сепаратистів, дуже мало людей повертаються додому.

"Народ не поспішає повертатися туди, де і на старих і на  малих невпинно летіли снаряди "Градів", міни били прямо по домівках місцевих жителів. Здається тут все тепер просякнуте цим жахливим страхом, болем і смертю. Однак деякі повертаються, а дехто і взагалі не виїжджав, і зрозуміти їх не складно - тут їх будинок, тут все, що вони нажили за все своє життя не легкої праці, і як би вдобре їм не вдалося б влаштуватися на новому місці, там все одно все буде чужим і тимчасовим, і від поневіряння рано чи пізно втомиться будь-хто", - додав чоловік.

Дефіциту продуктів у містечку немає, на базарах і в магазинах можна купити все, що завгодно, і цим залюбки користуються мешканці окупованого Луганська.

Як звільнена Станиця Луганська повертається до повноцінного життя (ФОТО) - фото 1

"Торгівля досягла не бачених раніше масштабів, не властивих Станиці навіть в довоєнні часи. Стихійний ринок розтягнувся вулицею 3-тя Лінія від перехрестя Карла Маркса до 1-го Травня, включаючи частину вулиці Ленінської від прокуратури практично до банку. На виносних столах і імпровізованих торговельних точках продається все - від розсади та саджанців, до продуктів харчування в асортименті. Не менше й самих покупців - за вказаними вулицями-не проштовхнутися, що правда багато з них "візитери" з сусіднього Луганська. Поряд з тим досить продуктивно розвивається і торгівля у магазинах, число яких невпинно зростає, і не дивлячись на не особливо багатий асортимент, дефіциту у Станиці ні з чим більше немає. ", - пише Станиччанин.

За словами автора тексту, жителі міста радіють поверненню до нормального життя та у своїх думках пов'язують позитивні зміни з Україною.

"Досить ефективно працюють і органи місцевої влади, адміністрація, соціальні служби. Крім "Ощадбанку" працює "Приват". Черги біля обох складаються переважно з луганчан. Знайомих осіб не дуже багато, але вони є. На всіх адміністративних будівлях, на магазинах, РЕМі і інших, майорить український прапор, який більше ніхто не чіпає. Поруч з постаментом, лежить понуро пам'ятник Леніну, доля якого схоже, вже нікого не турбує. У риториці місцевих жителів спостерігається позитивна динаміка - багато хто продовжує вважати ворогами міфічних укрофашистів, але й за сепаратистів більше горло не рвуть - всім стало очевидно, в першу чергу з потоків голодних луганчан, що так звана "ЛНР" несе тільки руйнування, голод і смерть. Сказати їм: "... я ж казав" це рівноцінно, що нічого не сказати, та й до чого воно", - розмірковує автор.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, на початку квітня у Станиці вимагали від військових не пускати луганчан в селище, тому-що вони розкупають всі продукти