Чиї вуха стирчать за трагічним самогубством бойового льотчика Волошина

У ЗМІ опублікована переписка Волошина, в якій він пише про тиск Савченка у справі з тендерною оборудкою на ремонт аеропорту Миколаєва

Чиї вуха стирчать за трагічним самогубст…

Україну шокувала новина про те, що 18 березня застрелився бойовий льотчик, герой війни на Донбасі, в.о. директора "Миколаївського міжнародного аеропорту" Владислав Волошин.

У поліції кажуть, що він застрелився у себе вдома в Миколаєві, поруч знаходилася вся його сім'я - дружина і двоє малолітніх дітей. Після пострілу Волошин був ще живий, його терміново шпиталізували, але в лікарні швидкої медичної допомоги помер від отриманих ушкоджень.

За попередніми даними, постріл було здійснено з бойового пістолета марки ПМ без номерних знаків. Зброю вилучено та направлено на проведення експертизи.

Одне з останніх фото Волошина, що розміщене на його сторінці у Facebook

Владислав Волошин народився 27 грудня 1988 року в Луганську. Незабаром переїхав разом з батьками до селища Новодеркул, Біловодського району Луганської області. В 2004 році закінчив 9 класів Новодеркульської ЗОШ та вступив до Луганського військового ліцею ім. Героїв Молодої Гвардії. В 2006 році вступив до Харківського університету Повітряних Сил. З 2010 року проходив військову службу у Збройних силах України. Льотчик 2-го класу.

Здійснив 33 бойових вильоти, у тому числі і на Донбасі під час російської агресії. 29 серпня 2014 року Волошин був ведучим першої пари Су-25, які направили на допомогу українським підрозділам, які під час виходу з Іловайська зазнали масованого удару зведених підрозділів бойовиків і частин регулярної армії Росії. Завдання на знищення сил російських військових та проросійських бойовиків, які перекрили українським підрозділам шлях, було виконано успішно.

Проте після виконання завдання з Волошиним сталася історія, яка гідна голівудського сценарію бойовика. У районі Іловайська пара Су-25 поверталася на аеродром базування на гранично малій висоті — 50 метрів. Така висота знижує до мінімуму загрозу потрапити в поле зору ворожих засобів ППО. Раптом Волошин, як ведучий пари, помітив на пагорбку скупчення військової техніки противника. Він встиг встиг повідомити про це, після чого був збитий.

Волошину вдалось катапультуватись. Після приземлення в нього був пошкоджений правий ліктьовий суглоб, але льотчику вдалось дістатись закинутого будинку на околицях окупованого ворогом Старобешевого, де він знайшов цивільний одяг. За чотири доби Волошин зміг не потрапити у полон і вийти на українську територію Донбасу.

19 липня 2014 року Волошин нагороджений орденом "За мужність" III ст. за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

14 вересня 2017 року нагороджений орденом "Народний Герой України". Для Владислава ця нагорода багато значила.

"Адже немає нічого більш значущого, ніж визнання і вдячність звичайних людей, а не уряду! Людей, за яких і з якими, воїни проливають свою кров... Віддають свої життя... І абсолютно не важливо, що немає надбавки до пенсії або будь-яких соціальних пільг. Це визнання, як мінімум говорить про те, що зробив ти правильно! Говорить про те, що ти потрібен своїй країні, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в якій є народ. Я невимовно вдячний за те, що мене удостоїли цього високого звання. Але, як і раніше, я не вважаю себе найбільш гідним ... Я вважаю, що я лише один з багатьох... Тих, хто як і я виконували свій обов'язок із захисту суверенітету, незалежності і збереження недоторканності державного кордону", - писав Волошин, коли отримав нагороду.

Призвище Волошина стало відоме широкому загалу, коли у грудні 2014 року Росія звинуватила його у пілотуванні СУ-25, і в збитті літака Boeing 777 біля Тореза Донецької області. В авіакатастрофі загинули усі 283 пасажири та 15 членів екіпажу, у тому числі 80 дітей, три з яких були немовлятами.

Проте версія про причетність штурмовика СУ-25 до катастрофи "Боїнга" була одноголосно спростована усіма експертами, включаючи таких авторитетних, як генеральний конструктор цього літака Володимир Бабак. Крім того, слідча комісія Нідерландів і України заявила, що немає ніяких підстав підозрювати Волошина в цьому злочині.

У липні 2017 року Волошин, який на той час був майором 229-ї тактичної бригади ВПС України, зі скандалом звільнився з лав українських військово-повітряних сил.

Він написав пост на своїй сторінці у Facebook, у якому викрив "темні сторони" української авіації. Згодом пост було видалено, але його встигли розмістити ЗМІ. Зокрема дослівно текст розмістило миколаївське видання "Новости N".

Крім того, на YouTube розміщена аудіоверсія тексту.

У своїй сповіді Волошин казав і про маленьку зарплату, і про неякісне обмундирування, про нестачу льотної діяльності для підтримання навичків, про "показуху" у ВПС.

"Це лише деякі з причин мого звільнення. А точкою всього цього були слова тиловиків (мають УБС, до речі) - а хто ж країну захищати буде ?! Зауважте, я не скаржуся ні на що, я лише відповідаю на ваші запитання, з приводу того, що мене не влаштовувало в армії. Я завжди бачив себе військовим (з 14- ти років в армії) до кореня волосся на голові, мріяв стати мало не генералом. Але розклад такий, що через мою позицію, мене б задавили інші, і світило б мені стати бухим полковником, хто кидає гранчаки в стіну", - писав Волошин.

Він зазначав, що хоче перевчитися на цивільного пілота і влаштуватися в авіацію.

Але у липні стало відомо, що його, бойового льотчика, призначено на посаду заступника генерального директора з авіаційних питань КП "Миколаївський міжнародний аеропорт". До цього Волошин не мав досвіду управління підприємством, чи то якимось відділом.

На той час керував аеропортом Михайло Галайка. Він потрапив в усі ЗМІ, коли його затримали при спробі дати хабар голові Миколаївської ОДА Олексію Савченку у четвер, 28 грудня. За даними обласної прокуратури, Галайка запропонував Савченку хабар в розмірі 2,5 мільйона гривень і мав намір передати 28 грудня 700 тисяч гривень.

А вже 30 грудня Волошин був призначений виконувачем обов'язків генерального директора цього аеропорту.

На фото Волошин з губернатором Савченком в будівлі аеропорту 23 січня

Запуск у роботу Миколаєвського аеропорту взагалі має темну історію. Розслідування з цього приводу провів місцевий журналіст Андрій Лохматов.

Аеропорт мав би запрацювати то в серпні, то восени 2017 року, то під Новий рік, як обіцяли миколаївські чиновники та депутати. Але цього так і не сталось навіть і після Нового року. Більше того, коли тепер аеропорт запрацює, взагалі невідомо.

У розслідуванні йдеться про те, як оточення Савченка організувало тендерну оборудку на ремонті аеропорту. А також і про те, що попередній директор аеропорту Галайка (той самий, якого звинуватили у начебто спробі дати хабара Савченку) не погоджувався оголошувати тендер на роботи, які вже фактично були здійснені без офіційного проекту.

Якщо коротко, ще 4 грудня тендер на ремонт аеропорту тільки-но був розпочатий, про що йшлося у системі електронних закупівель Прозорро, але ремонт незаконно вже проводили невідомі люди та майже закінчували першу чергу робіт. Як з'ясувалося, це були працывники підприємства "Житлопромбуд-8", про що ще в серпні казав народний депутат від БПП Давид Мар'ян. Офіційно це підприємство ніби-то проводило протиаварійні роботи.

Але фактично "Житлопромбуд-8" робив капітальний ремонт, що видно з відео, яке неодноразово знімав журналіст.

Про оборутку з тендером і відкат знав і депутат миколаївської облради Федір Барна, що він підтвердив в одному з дописів у Facebook.

На аудіозаписі чути, як Волошина, як керівника аеропорту, оточення Савченка відверто "нахиляє" погодити фіктивні результати тендеру на ремонт будівлі.

У підсумку офіційний тендер виграло ТОВ "ЄІС" на початку січня, але всі ремонтні роботи були вже виконані. До тогож, журналіст підняв кримінальне провадження управління СБУ у Києві та Київської області щодо "ЄІС" 2016 року, у якому шлося, що це фіктивна фірма.

Також Лохматов опублікував листування Волошина за кілька тижнів до смерті. У січні Волошин визнав "ЄІС" переможцем тендеру, але вже потім його наполегливо просили цей договір розірвати.

Волошин скаржився на тиск з боку Савченка і, вочевидь, розумів, що пішов на злочин, затвердивши тендерну оборудку, як того вимагали в обладміністрації.

Волошин хотів писати заяву на звільнення з посади директора аеропорту та виступити за відставку Савченка. Повне листування Волошина незадовго до смерті з приводу аеропорту та Савченко опублікувало видання "НікВесті".

Інший відомий журналіст Дмитро Гнап пише, що Савченко, напевне знову вийде сухим із води.

"Відморожений і безкарний. Прокурор Донський, що розслідує справи Майдану нещодавно розповів, що саме Савченко кришує ватажка тітушок Крисіна і робить все, щоб той не поніс відповідальність за вбивство журналіста Веремія під час Майдану. А нардеп Мустафа Найєм заявив, що отримав дані, про те, що Савченко завчасно був поінформований про заплановані вбивства на Майдані.
Звісно, хотілося б щоб Генеральна прокуратура вже допитувала Савченка і на предмет смерті Волошина, і на предмет злодіянь Крисіна і по інших справах", - написав Гнап на своїй сторінці у Facebook.

Сам Савченко прокоментував самогубство Волошина також у Facebook. А заразом згадав і про оборутку з тендером.

"Багато з тих, хто навіть не був знайомий із Владом і його роботою на підприємстві, почали розповсюджувати різну нісенітницю про якісь мільйонні тендери та інше. Дехто взявся тиражувати телефонну переписку Влада, як я зрозумів, з колишніми керівниками КП "Миколаївський міжнародний аеропорт", які й натворили на підприємстві казна-що. Припиніть займатися незрозумілими речами", - порадив він.

Савченко вважає, що у всьому повинні розібратися правоохоронні органи.

"Чекаю офіційної позиції від компетентних органів і всі, хто причетний до того, що сталося, незважаючи ні на які нюанси, обов'язково понесуть відповідальність", - написав він.

Журналісти та близькі Волошина сподіваються на те, що смерть героя АТО і її причини будуть ретельно досліджені правоохоронними органами. І радять генпрокурору Юрію Луценку звернути на це увагу.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme