Бойовики "ЛНР" пересунули лінію розмежування на мосту у Станиці і хазяйнують на українському боці

Кілька місяців тому представники так званої "ЛНР" перейшли міст у Станиці Луганській й, під виглядом СЦКК, чергують фактично на підконтрольному Україні березі. Вони без зброї, але в російському камуфляжі, роблять зауваження й знімають тих, хто переходить міст

За Мінськими угодами, лінія розмежування тут проходить через середину річки Сіверський Донець, а відповідно - і через середину мосту, пише ВВС Україна.

Відремонтована секція перебуває ще над українським берегом. Далі міст проходить над Сіверським Дінцем й виходить вже на контрольовану "ЛНР" територію.

Влітку, коли від мосту відвели війська й він став нейтральною територією, на ньому залишилися офіцери з української частини СЦКК (Спільного центру з контролю та координації припинення вогню). Паралельно лишилися там і представники самопроголошеної "ЛНР" - під виглядом тієї ж СЦКК. Однак Україна не визнає її "ЛНРівську" частину з грудня 2017 року, коли звідти вийшли російські офіцери.

Утім, це не зупиняє "представників ЛНР у СЦКК" від того, щоб проводити огляд на нейтральній частині мосту.Навіть більше, перебувають вони не в центрі мосту, а одразу біля відремонтованої ділянки, яка знаходиться на правому, "українському" березі.

Таким чином "ЛНР" фактично пересунули лінію розмежування десь на 100 метрів і мають символічну присутність на іншому березі Сіверського Донця. Людей у камуфляжі російського зразка й синіх касках "СЦКК" справді можна побачити біля нової ділянки мосту. Зброї, принаймні видимої, у них немає.

Але вони спостерігають за потоком людей й час від часу щось говорять у рації.

За свідченнями цивільних, які часто перетинають міст, "ЛНРівські" спостерігачі тут можуть робити зауваження, вимагати якісь документи і "дозволи ЛНР" та забороняти зйомку на своїй частині. А також вони знімають самі - зокрема, українських журналістів з іншого боку. Фактично, це передовий пост спостереження.

В українській частині СЦКК присутність "ЛНРівців" на мосту, ще й у російській уніформі та з касками, називають провокацією.

"Спочатку всі стояли по різних берегах річки. Однак кілька місяців тому, десь після початку розведення, вони перейшли (Мова саме про "сині каски" невизнаної "СЦКК ЛНР"). З їхньої сторони це відкрита провокація", - наголосив пресофіцер СЦКК.

За його словами, українська сторона зверталася до Моніторингової місії ОБСЄ з тим, щоб вона вплинула на ситуацію, однак представники так званої "СЦКК від ЛНР" все одно залишаються на мосту.

"Фактично ж вони там перебувають просто як цивільні особи", - пояснив український офіцер. І запитав: "Що нам, йти битися з ними? ОБСЄ ми повідомили, це вже частково політичне питання".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 20 листопада приїхав з коротким візитом на лінію розмежування у Станицю Луганську, щоб відкрити відремонтований міст. 

Під час візиту ані Зеленський, ані керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай не відповіли, скільки коштували роботи по зведенню моста. Зеленський сказав, що не пам'ятає суму, Гайдай сказав, що може назвати тільки джерело фінансування. 

Потім ЗМІ з'ясували, що міст коштував Україні 24,5 мільйони гривень.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme