Розведення сил чи зрада: Що задумали росіяни під Станицею Луганською (КАРТА)

Більше тижня минуло з моменту розведення сил поблизу Станиці Луганської, а ситуація замість того, щоб заспокоїтись, стала ще більш напруженою

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Розведення сил чи зрада: Що задумали рос…
Фото – Операція Об'єднаних сил

Depo.ua продовжує відслідковувати ситуацію довкола війни на Донбасі. Як ми вже писали раніше, 26 червня у Станиці Луганській за ініціативи президента України Володимира Зеленського відбулося урочисте розведення сил українською армією і терористичними російськими бандформуваннями "ЛНР".

 

Читайте також: Розведення сил чи зрада: Що задумав Зеленський у Станиці Луганській.

 

За офіційною інформацією, сторони синхронно відійшли на визначені Мінськими угодами позиції і завмерли в очікуванні подальших інструкцій.

 

"Розведення сил і засобів відбувається планово, послідовно та створює умови для більш ефективного відновлення інфраструктури регіону, захисту мирного населення, покращення умов перетину КПВВ простими людьми, стабілізації безпекової ситуації в регіоні", – заявили 28 червня у прес-центрі Операції об'єднаних сил.

 

Але того ж дня камера "5 каналу" зафіксувала ворожого стрільця в "покинутій" бійниці:

 

 

Наступного дня місцеві жителі почали повідомляти, що спостерігають велике скупчення живої сили бойовиків "ЛНР" в районі Піонерського, Миколаївки та полуничного поля на горі, з якої росіяни гатили "Градами" по Станиці Луганській. Зрозуміло, що мешканці Станиці Луганської налякані появою такої кількості озброєних бойовиків буквально на межі лінії розведення сил.

 

Б'є на сполох і колишній голова Луганської ОВЦА, а зараз заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. За його даними, під час наради у глави "ЛНР" Леоніда Пасічника один з місцевих ватажків доповів, що вже виготовлена металева конструкція, яка дозволить швидко поновити рух транспорту зруйнованим мостовим переходом.

 

А вже 2 липня головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в районі Станиці Луганської, на території, з якої, за заявами противника та СММ ОБСЄ, виведені окупаційні війська, продовжують перебувати групи військовослужбовців російських окупаційних військ, які переодягнувшись у цивільний одяг видають себе за місцевих мешканців.

 

Тобто, все вказує на те, що росіяни щось задумали і просто так не збираються залишати позиції біля Станиці Луганської. Чим це загрожує Україні – здогадатись не складно. Якщо раніше наші та ворожі позиції відділяло 300-350 метрів, то зараз ця відстань складає 2 кілометри (по 1 кілометру в обидва боки від центру моста через Сіверський Донець). І якщо раніше на спостережних постах стояли бійці ООС зі зброєю, то зараз там розмістили лише три щогли з відеокамерами.

 

Підготовленій штурмовій групі з добре організованою переправою через річку і підтримкою на місці переодягнених у цивільне диверсантів два кілометри подолати не складно. І якщо до розведення сил подібний наступ бойовиків до підходу основних українських сил могли стримати бійці передових спостережних пунктів, то зараз наші бійці зможуть за цим наступом хіба що споглядати, готуючись зустріти ворога вглибині своєї території. Ситуація ускладнюється тим, що на нашому березі одразу за мостом починається населений пункт Станиця Луганська, який залишають бійці ООС, тоді як на ворожому березі бойовики залишають, по суті, чисте поле.

 

Чи варто говорити, наскільки важливо у подібних ситуаціях, коли лінія розмежування проходить по центру бурхливої річки, закріпитись на чужому березі? Зрозуміло, що сили ООС на чужий берег не підуть, дотримуючись Мінських угод. А от впевненості у тому, що, скориставшись відведенням наших військ, закріпитись на нашому березі не схочуть бойовики "ЛНР", \немає.

 

Можливо тому, що в 2016 році подібне розведення сил нічим хорошим для нас не завершилось і бойовики "ЛНР" за спинами останньої партії цивільних перейшли Сіверський Донець і закріпились під вцілілим перекриттям мосту на правому березі, який контролюється ЗСУ. Тоді з незрозумілих причин, жодної реакції з боку наших військових не було, що надало можливість сепаратистам влаштувати свій блок-пост і взяти під контроль міст.

 

 

До речі, останніми днями російське окупаційне командування через підконтрольні засоби масової інформації поширює чутки про недотримання домовленості про розведення військ командуванням Об'єднаних сил та повернення українських підрозділів на попередньо займані позиції. Тобто, росіяни готують інформаційне поле для свого наступу, збираючись пояснювати його порушенням ЗСУ умов розведення сил. 

 

Тому поки президент Зеленський радіє поточним результатам, нам залишається лише покладатись на розвідку та збройні сили, і сподіватись, що вони не дозволять бойовикам "ЛНР" за підтримки російської армії перейти міст і здійснити спробу захоплення плацдарму на північному березі Сіверського Донця. Інакше все це розведення сил перетвориться на суцільну зраду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme