Як громадські туалети підмочили репутацію міськради Сіверськодонецька

Напередодні майбутніх місцевих виборів міськрада Сіверськодонецька розпочала піар-кампанію розповідями про покращення, але щось пішло не так

Як громадські туалети підмочили репутаці…

У Сіверськодонецьку, де з 2015 року триває місцева "гра престолів", вшосте звільнили мера Валентина Казакова. Мабуть це рекорд в Україні, бо в жодному місті такого ще не було. 

Якби ці політичні чвари не відбивалися на житті міста, їх би ніхто і не помітив, але ж це не так. Сіверськодонецьк, у порівнянні з тим же Маріуполем чи Краматорськом застиг десь у 2014-му або ж навіть у 2010 році. Краматорськ і Маріуполь теж мають не найкращих мерів, але більш-менш злагоджена робота команди призвела до того, що в цих містах хоч щось та й робиться – реконструюють сквери, парки, площі і навіть поодинокі будинки. 

Сіверськодонецьк в цьому питанні пасе задніх. І міська рада прекрасно це розуміє. Зрозуміло, що люди, які її очолюють, – в.о. мера і секретар міськради В'ячеслав Ткачук, "сірий кардинал", голова постійної комісії міськради з питань планування бюджету та фінансів Ігорь Бутков та їхня команда – не прогавлять можливості піти на вибори і боротися за перемогу. Але для цього потрібен хоч якійсь позитивний імідж хоча б на старті.  І от прес-служба міськради почала старатися.

Подейкують, що опікується службою новий заступник Ткачука, голова Луганського обласного відділення Комітету виборців Олексій Светіков, який у медіа-справі не новачок. І от прес-служба, комунальні підприємства та й сам Светіков заходилися розповідати про благоустрій Сіверськодонецька, мовляв, так багато всякого робиться, а ніхто про це не знає. Проте у піар-кампанії одразу щось пішло не так.

Інформація спрацювала проти своїх розпорядників. Найгучнішим промахом Свєтікова в якості пропагандиста Ткачука стала новина про ремонт однієї з двох громадських вбиралень міста. Там пофарбували стіни і повісили шторки замість дверей у кабінки. "У Сєвєродонецьку завершилися ремонтні роботи на об'єкті "громадський туалет", який розташований на проспекті Центральний. В туалеті було проведено фарбування стін, відремонтована і частково замінена сантехніка. В суботу сєверодончани мали можливість безкоштовно користуватися ним. Обслуговує туалет комунальне підприємство "Житлосервіс "Світанок". Цей громадський туалет, як і раніше, буде працювати безкоштовно, але тільки в дні великих заходів, які будуть проводитися на площі Перемоги. Аналогічно працює і громадський туалет, який розташований на площі Перемоги – безкоштовно, але тільки в дні, коли тут проходять заходи", – написав Свєтіков у "Фейсбуці". І очікувано отримав у відповідь негативну реакцію.

Громадськість, може, так би і не сердилась, але Свєтіков опублікував фото "відремонтованого туалету". І це було помилкою.

"А цим коментаторам все не так ... І бачок високо, і шторка не попрасована. Вічно незадоволені зрадофіли! P.S. Дякую міській владі! Сьогодні йдемо туди всією родиною!" – знущалися коментатори.

Єдине, що не можна піддавати сумнівам в переможному тексті Свєтікова, так це те, що в звичайні дні для звичайних громадян туалети і правда не працюють, залишаючи Сіверськодонецьк, мабуть, єдиним обласним (хай і номінально) центром України без громадських вбиралень.

 

Не вийшло у комунальників і похизуватись роботою над своїми ж помилками. "Комунальники розпочали ремонт зруйнованих ними ж під час ремонту тепломережі внутрішньоквартальних доріг у Сіверськодонецьку", – так сформулював свій допис у соцмережі керівник комунального підприємства "Сіверськодонецьктеплокомуненерго" Андрій Гавриленко. "Зруйноване в результаті проведення ремонтних робіт асфальтне покриття буде відновлено на всіх ділянках де ми проводили ремонтні роботи", – написав він.

Втім, місцеві мешканці поставилися до ініціативи з непорозумінням, і називають процес ремонту "нанотехнологіями". "Відновлення асфальтного покриття за допомогою нанотехнологій: асфальт поверх піску", – пише Катерина Серікова у спільноті "Типичный Северодонецк". Користувачка соцмережі також виклала фото з "місця подій".

 

Окрема справа – ремонт тротуарів та встановлення зупинок громадського транспорту. Мерія, звісно, подає інформацію як чергову перемогу, але банальна перевірка свідчить, що "перемога" ця аж надто вибіркова та часткова.

На фото – тротуари проспекту Центральний та одна із "облаштованих" зупинок.

Коли "облаштувальники" збираються за собою прибрати чи "підлікувати" стирчащі в асфальті залишки покладених в кінці 80 років минулого століття цеглин – невідомо.

А це – яма на одному з головних проспектів міста – Гвардійському. У 2016 році автор цього тексту тут ледь не травмував на ній ноги. З того часу яма стала ще ширшою та глибшою. Після дощу діти пускають в ній "кораблики".

Запальничка допомагає зрозуміти, яка глибина ями.

"Практично усі зелені зони загального користування міста Сєвєродонецьк сьогодні мають такий (охайний) вигляд", – йдеться у подяці прес-служби мерії на адресу комунальників, що опікуються парками. Про решту міста мова не йдеться, але ось такі несподіванки можна побачити на тому ж Гвардійському, біля відділення банку.

Втім, усе це не зупиняє медійників міськради. Слід додати, постійні згадування "підтримки" оновлення міста з боку "Сєвєродончан" – групи в міськраді, яку очолює Бутков, підозріло нагадують ознаки політичної реклами.

Апогеєм медіа-битви за розуми і серця жителів міста поки що є перепост офіційним сайтом мерії матеріалу видання "Кореспондент" під назвою "ТОП 35. Рейтинг мерів українських міст". Виходячи з цього рейтингу, сталося "диво": Ткачук, який керує містом з грудня 2018-го, злетів на дев'яте місце з 22-го, на якому був рік тому Казаков". 

Автори рейтингу запевняють, що оцінювали мерів за наступними критеріями: наявність підтримки міською радою, конструктивні відносини з центральною виконавчою владою, наявність групи підтримки в парламенті, конструктивні відносини з головою облдержадміністрації, а також медійність як "загальнонаціональної фігури, тобто наскільки вона відома не тільки в регіоні, але і як самостійна політична величина". Друга група показників стосувалася оцінки економічної частини впливовості: сума доходів міського бюджету, сума офіційних трансфертів з центрального і обласного бюджетів, розмір бюджету громадських ініціатив, доходи від податку на прибуток підприємств комунальної форми власності, доходи від податку на майно та нерухомість.

Навіть у самій мерії результат Ткачука позаочі називають не дивом, а помилкою. "Я так розумію, що ті, хто робив цей рейтинг, дивились на цифри. У бюджеті міста скоро півтора мільярда назбирається, і що? Цифри є, а доріг немає. Бюджет наповнюється, а робочі місця скорочуються. Щоб розуміти ситуацію, треба не звіти дивитись, а на вулицю вийти і побачити все на власні очі", – в приватній розмові зауважив один із співробітників виконавчого комітету Сіверськодонецької мерії.

Пересічні мешканці з району вже не працюючого заводу Силікатної цеглини (так зване Старе місто), з якими довелося поспілкуватися кореспонденту Depo.Донбас, почувши про рейтинг Ткачука, висловили справжнє обурення. "Вони там йо***лись чи що з ними не так? Можу тільки припустити, що дати Ткачуку та цій владі стільки "зірочок" могли тільки люди, які насправді ніколи не були у Сіверськодонецьку. Такого бардаку в місті не було ніколи. Зрозуміло, що люди не будуть голосувати за Ткачука на виборах мера. Якщо Ткачук 9-й, то я боюся навіть уявити, що ж там з аутсайдерами коїться", –сказав мешканець Віталій Якуненко.

Дата місцевих виборів ще невідома, орієнтовно вони можуть відбутися навесні 2020 року. Тому у команди міськради вже мало часу для покращення іміджу. І ще менше – для реального покращення вигляду обласного центру Луганщини.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme