Україна розробляє стратегію, щоб молодь з "ЛНР" і "ДНР" переїжджала на підконтрольну територію

Український уряд розробляє стратегію для підтримки молоді з "ЛНР" і "ДНР", щоб якомога більше їх переїжджало на підконтрольну територію

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Виїхати з "ЛНР" і "ДНР", мабуть, найзаповітніша мрія для молоді. Здійснити її можливо, якщо школяр з"ЛНР" чи "ДНР" і вступить у виш на українській території.

Як повідомляє Донецька ОВЦА, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час робочої поїздки до Донеччини розповіла, як залучатимуть молодь з окупованої території.

"Минулої п’ятниці від президента Володимира Зеленського я отримала завдання зібрати об’єктивну інформацію щодо того, що і як має зробити держава, аби молоді люди ухвалювали рішення переїхати сюди й одразу ж отримували повну підтримку. Звісно, зараз існує багато проблем, але ми працюємо над їх вирішенням. Упевнена: наші ініціативи допоможуть спростити процес отримання необхідних документів, а цільова підтримка дозволить молоді навчатися і працювати на вільній українській території", - наголосила Верещук.

Нагадаємо, згідно з законом України "Про вищу освіту" визначає особливості вступу до закладів вищої освіти випускників з окремих районів Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, населених пунктів на лінії зіткнення, які отримали документ про повну загальну середню освіту.

Щоб отримати легальний атестат, необхідно звернутися в один з центрів "Донбас-Україна", що діють на підконтрольних територіях Луганської та Донецької областей на базі багатьох вищих навчальних закладів.

Усі вони перераховані на сайті Міноствіти, таких закладів понад 200. Також уже є покрокова інструкція вступникам з Донецької та Луганської областей для вступу до українських закладів вищої освіти, яку підготувало українське міністерство.

В студентів, які мають статус тимчасово переміщених осіб, є право отримувати два види стипендій – соціальну або академічну. Для студентів закладів фахової передвищої освіти (технікуми, коледжі) соціальна стипендія становить 890 гривень, а закладів вищої освіти (інститути, університети, академії) – 1180 гривень.

Студентам зазначеної категорії, які здобувають освіту на денній формі навчання, надається державна цільова підтримка у форматі безоплатного або з пільговою оплатою проживання в учнівських та студентських гуртожитках, отримання пільгових довгострокових кредитів для оплати навчання. Крім цього, для покриття витрат на проживання, зокрема, оплату житлово-комунальних послуг, вони мають право отримувати щомісячну адресну допомогу.

У закладах освіти Донецької області у 2021-2022 навчальному році здобувають освіту студенти та учні (всього 3154 особи) з-поміж сімей внутрішньо переміщених осіб, зокрема в закладах: вищої освіти – 2038 студентів; фахової передвищої освіти – 654 студенти; професійної (професійно-технічної) освіти – 462 учні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme