Скандал у виші на Донеччині: Студентів-іноземців звинуватили у заборгованості, якої нема

На Донеччині студенти-іноземці платили за навчання у Донецькому національному медичниму університеті через фірму-посередника, яка, як виявилося, не перераховувала гроші у виш. Студентам в універститеті заявили, що в них заборгованість, тож до навчання їх не допускали

Скандал у виші на Донеччині: Студентів-і…

Студенти-іноземці уклали нові договори з університетом і платитимуть за навчання напряму вишу, передає Depo.Донбас з посиланням на UA:Донбас.

Про те, що фірма-посередник  "Українські освітні послуги" не перерахувала гроші студентів за навчання, стверджує, ректор Петро Кондратенко. Він каже, що університету заборгували понад 50 мільйонів гривень.

Деяких іноземних студентів через ситуацію з боргами в ДонНМУ не допустили до навчання.

"Ми приїхали сюди, щоб укласти двосторонній договір. Наприклад, я оплатив [фірмі-посереднику] 4 тис. долл., а коли я перевіряв тут, говорили, що у мене борг 2,5 тис. долл. А ректор сказав, що 56 млн грн повинні були сплатити університету. Ця фірма не сплатила нічого", - розповів студент 3-го курсу Амір Такатка.

За словами проректора ДонНМУ Дмитра Давидова, іноземні студенти намагалися з'ясувати ситуацію з оплатою за навчання в обхід бухгалтерії, економічного і планового відділів.

"Я про цю ситуацію дізнаюся зараз. Вони повинні були мені подати заявку, чому їх не допустили. Я її не бачив і наказу ректора у мене немає. Якщо ректор вважає, що цих студентів треба перевести на двосторонній договір, він повинен видати наказ - це порядок документообігу будь-якого університету України", - прокоментував він.

Відповідно до тристороннього договору, студент оплачує гроші за навчання в ДонНМУ фірмі-посереднику, плюс платить за додаткові послуги, зокрема за проїзд в транспорті, проживання в гуртожитку і інше. Після цього фірма повинна перерахувати фіксовану суму за освіту на рахунок університету. У разі двостороннього договору гроші будуть вступати до вузу безпосередньо через банк.

Кондратенко запропонував іноземним студентам підписати нові договори. "Якщо студенти написали заяву, і ми укладаємо з ними двосторонній договір, ми повідомляємо фірму про те, що за попереднім двосторонньому договору оплати ми не приймаємо, і студент відмовляється його виконувати. Ось і вся процедура. Проблема в тому, що студенти платять фірмі, а фірма не платить університету, тому студенти, природно, хвилюються, і вони закономірно хвилюються, тому що в зв'язку з тим, що ми не отримуємо гроші, ми не маємо права вчити за рахунок коштів державного бюджету", - сказав він.

У фірмі-посереднику "Українські освітні послуги" запевняють, що припинили співпрацю з ДонНМУ ще у 2018 році.

"Навіть юридично це звучить як нонсенс: як може юридична особа, яка не надає послуги, видавати якісь корінці. Я навіть не знаю, про що йде мова. Я все більше схиляюся до того, що це фейк і підступи для того, щоб очорнити компанію", - заявив директор підприємства Олег Коротенко.

Історією співпраці фірми-посередника і ДонНМУ займаються правоохоронні органи. Так, суд оштрафував представника фірми "Українські освітні послуги", який зізнався в дачі хабара ректору ДонНМУ Петру Кондратенко у вигляді двох нових іномарок, щоб він не заважав фірмі працювати.

"У моїй власності ці машини ніколи не були. Користування - було. Це дійсно так. Так воно зазначено - це за дорученням, яка реально існувала. Це абсолютно законно", - сказав Кондратенко.

У свою чергу Донецький національний медичний університет готує матеріал позову проти фірми "Українські освітні послуги" до Господарського суду.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme