На Донеччині врятували собаку, який півтора роки просидів в ямі

В Дружківці на Донеччині київська команда порятунку тварин витягла з ями собаку, який впав туди ще цуценям півтора роки тому

Про це повідомляє з посиланням на Kyiv Animal Rescue Group.

За інформацією від місцевих жителів собака впав в люк ще щеням, коли його намагались витягти - тікав у вузькі труби. Її годували, але не могли підняти навіть силами МНС.

Київським рятувальникам повідомили про собаку в грудні 2018 року і вони консультували місцевих активістів щодо варіантів порятунку тварини. Це не дало результатів, тому команда вирушила на місце особисто.

"Всі люди, які спускалися в колодязь, стверджували, що короб, в який йде собака, вузький і непрохідний для людини, інженерами команди була розроблена ловушка - дверцята, що ковзають по рамці на роликах. Після прибуття було встановлено, що собака йде з камери в короб, по якому може проповзти людина, і який закінчується глухим кутом через 10 метрів від входу. Інші виходи з камери були завбачливо закладені заздалегідь", - йдеться у повідомленні.

У систему спустилися три рятувальника: двоє залишилися в камері, а один поповз в короб, до собаки. Підійшовши до собаки, він вигнав його в камеру, де його успішно пересадили в переноску і підняли на поверхню.

Вся операція зайняла не більше півгодини, але через великі відстані і погані дороги експедиція тривала більше двох діб.

Після підйому на поверхню собака був доставлений ​​в Мирноград на домашню перетримку для соціалізації. Після цього собаку, ймовірно, передадуть жінці, яка його годувала весь цей час.

Зазначається, що цей випадок є виключееням, оскільки київська команда рятувальників працює виключно у Києві та передмісті і здійснює свою діяльність завдяки пожертвам небайдужих людей. Приміром, операція з порятунку собаки у Дружківці обійшлася у майже 5 тис. грн.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас