На Донеччині пенсіонер домігся в суді виплати пенсійного боргу у 53 тис. грн

Головне управління Пенсійного фонду України (ГУ ПФУ) в Донецькій області за рішенням суду виплатило громадянину понад 53 тис. грн заборгованості з пенсії 

На Донеччині пенсіонер домігся в суді ви…

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости", чоловікові у цьому допомогли правозахисники.

Повідомляється, що до правозахисної організації звернувся громадянин Л. і пояснив, що він є особою з інвалідністю II групи і з 1991 року перебував на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області як одержувач пенсії відповідно до Закону України № 2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

"На підставі чинного законодавства було проведено перерахунок різниці між місячним розміром підвищеної пенсії і місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017. Загальна сума доплати становила 53 тис. 385 грн 04 коп. З травня 2018 року чоловік перейшов на пенсію за віком відповідно до вимог Закону України № 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але при переході на інший вид пенсії ГУ ПФУ не здійснив належну доплату", - йдеться в повідомленні.

Спеціаліст Торецького бюро правової допомоги Світлана Казакова з метою вирішення питання по суті звернулася в ГУ ПФУ з вимогою роз'яснити причини невиплати заборгованості клієнта, на який отримала відмову. Він був мотивований тим, що на дату виплати заборгованості чоловік отримує пенсію за віком, а саме за законом № 1058 і не перебуває на обліку ГУ ПФУ, як одержувач пенсії згідно із законом № 2262.

"Підготувавши адміністративний позов про визнання дій ГУ ПФУ протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, Казакова акцентувала увагу на тому, що, відповідно до ст. 55 Закону № 2262, нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу ПФУ, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів ", - розповіли в організації.

Як уточнюється, в той же час, в силу приписів ст. 63 Закону № 2262 та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, позивач отримав право на перерахунок пенсії в січні 2016 року. Зазначене право не може бути обмежене нормативно-правовими актами, прийнятими пізніше, ніж таке право виникло. Тобто, оскільки клієнт отримав право на перерахунок пенсії в січні 2016 року, перехід на іншу пенсію з травня 2018 роки не позбавляє його права на отримання заборгованості по пенсії, що виникла в результаті зазначеного перерахунку.

"За результатами розгляду адміністративного позову Донецьким окружним адміністративним судом позовні вимоги були задоволені в повному обсязі. Відповідач в добровільному порядку виконав рішення суду. Сума заборгованості в розмірі 53 385,04 грн була виплачена громадянину Л. ", - резюмували правозахисники.

Нагадаємо, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що наразі Україна не планує виплачувати пенсії людям на непідконтрольному Донбасі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"