“Донбасенерго” зупинило роботу Слов’янської ТЕС через нестачу газу

"Донбасенерго" зупинили роботу Слов’янської ТЕС, бо у станції немає газу для подальшої роботи

Як передає Depo.Донбас з посиланням на пресслужбу "Донбасенерго", енергетики, газопостачальники та Донецька ОДА вийшли на перемовини.

"Наразі Слов’янську ТЕС зупинено. Станція не генерує електроенергії й не покриває пікові навантаження в електромережі, які становлять понад 300 тис. кВт щодоби", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що існує реальна загроза щодо обмеження електрозабезпечення комунального підприємства (КП) "Вода Донбасу", яке постачає питну воду Донецькій області.

"Стабільна робота цього підприємства насамперед залежить від роботоздатності СловТЕС, оскільки КП "Вода Донбасу" приєднано до шин відкритого розподільчого пристрою станції", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у зв’язку з припиненням розподілення газу на Слов’янську ТЕС, будь-які поставки вугілля з безперервного виробництва, яким є шахта 1-3 "Новогродівська", на паливну станцію припинено. Трьохтисячний колектив гірників наразі залишився без роботи та заробітної плати.

"Зупинка Слов’янської ТЕС — це прямі збитки для "Донбасенерго", а також неможливість вчасно сплачувати підприємством податки в бюджети різних рівнів", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що через зупинку Слов’янської ТЕС у Краматорську 13 липня відбулась зустріч т.з. тристоронньої контактної групи, в складі якої безпосередньо представники теплоелектростанції, Донецькоблгазу, які обмежили постачання газу, та облдержадміністрації.

"Після робочої зустрічі директор Департаменту розвитку базових галузей промисловості ОДА Артем Литвинов повідомив, що "Донецькоблгаз" має негайно виконати рішення Господарського суду і рекомендації НКРЕКП щодо поновлення розподілення газу на СловТЕС". За його словами, облдержадміністрація сприятиме цьому і вже зараз передбачить низку дій у рамках правового поля задля прискорення відновлення поставок газу", - повідомляють у пресслужбі.

Довідка: станом на 01.07.2020 р. 60,86 % акцій ПАТ "Донбасенерго" належать Приватному акціонерному товариству "ЕНЕРГОІНВЕСТ ХОЛДИНГ", 25 % + 1 акція — державі в особі Фонду державного майна України.

ПАТ "Донбасенерго" об’єднує дві електростанції: Слов’янську та Старобешівську ТЕС (остання з 2014 р. розташована на не підконтрольній Україні території). З березня 2017 р. показники виробничої діяльності активів, розміщених на тимчасово окупованій території в Донецькій області, не включаються у зведену звітність "Донбасенерго" через втрату контролю над ними.

Сумарна встановлена потужність Слов’янської ТЕС становить 880 МВт.

Нагадаємо, що на початку липня "Донбасенерго" заявило про загрозу виникнення надзвичайної ситуації в Донецькій області через те, що "Донецькоблгаз" припинив розподіл газу на Слов'янську ТЕС з 1 липня

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"