"Донбасенерго" заявило про загрозу виникнення надзвичайної ситуації на Донеччині

"Донбасенерго" заявило про загрозу виникнення надзвичайної ситуації в Донецькій області через те, що "Донецькоблгаз" припинив розподіл газу на Слов'янську ТЕС з 1 липня

В ПАТ "Донбасенерго" вважають, що дана ситуація несе загрозу не тільки енергетичній сфері регіону, а й загрожує обмеженням енергозабезпечення на об'єктах КП "Вода Донбасу", яке розподіляє питну воду в Донецькій області, передаэ Depo.Донбас з посиланням на "Восточный проект".

"Дії "Донецькоблгазу" є незаконними", - заявляє "Донбасенерго і заявляє про реальну загрозу припинення виробництва та постачання електроенергії в об'єднану енергосистему України з боку Слов'янської теплоелектростанції.

"Між ПАТ "Донбасенерго" і ПАТ "Донецькоблгаз" укладено договір про розподіл природного газу, який енергокомпанія використовує, в тому числі, для маневрування генеруючими потужностями. Річна замовлена ​​потужність підприємства в газі на 2020 рік визначена на рівні 2019 року - в розмірі 13 635 506,00 м куб., за які "Донбасенерго" сумлінно платить в повному обсязі і у встановлені терміни. Однак ПАТ "Донецькоблгаз" в травні здійснило нарахування ПАТ "Донбасенерго" вартості перевищення замовленої річної потужності в розмірі 13 610 477,32 грн та попередило про відключення газопостачання Слов'янської ТЕС в разі несплати рахунку протягом 10 робочих днів", - інформують в "Донбасенерго" .

Дана ситуація призвела до того, що "Донбасенерго" звернулося до Господарського суду з позовною заявою про визнання відсутності у ПАТ "Донецькоблгаз" права вимоги щодо оплати вартості перевищення річної замовленої потужності на 2020 рік. Господарський суд постановою від 12.06.2020 року  застосував заходи забезпечення позову - заборонив ПАТ "Донецькоблгаз" здійснювати дії з припинення або обмеження газопостачання Слов'янської ТЕС до набрання законної сили рішення Господарського суду Донецької області.

"Однак ПАТ "Донецькоблгаз" 1 липня відключило газопостачання Слов'янської ТЕС, посилаючись на нібито запланований ремонт засувки Ду 600 мм на підвідному газопроводі від ГРС до Слов'янської ТЕС. "Донбасенерго" звертає увагу на очевидну відсутність будь-яких аварійних або надзвичайних обставин на підвідному газопроводі від ГРС до Слов'янської ТЕС. Таким чином, підстави відключення 01.07.2020 року газопостачання Слов'янської ТЕС є явно недостовірними і повністю надуманими", - заявляє "Донбасенерго".

У зв'язку зі сформованою критичною ситуацією ПАТ "Донбасенерго" звернулося в Офіс президента України, Кабінет Міністрів України, Раду національної безпеки і оборони України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Службу безпеки України, а також в Донецьку обласну державну адміністрацію з проханням втрутитися в ситуацію і відновити розподіл газу на Слов'янську ТЕС із метою запобігання надзвичайної ситуації в Донецькій області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"