Чим жила Україна: Рекордні біцепси, лютневі підсніжники та суперечки про Січеславщину

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Рекордні біцепси, лютн…

Стомлені снігопадами, відлигами та ожеледдю, але підбадьорені ранковим співом птахів, українці все ближче "підбираються" до весни. Традиційно про найцікавіші новини - у тижневику Depo.ua

Київ

На Київщині де-не-де почав сходити сніг і оголювати "всю правду" про дороги. Наприклад, дорога між Малою Олександрівкою та Чубинським у Бориспільському районі вразила краян черговими "кратерами". Дороги оновлювали тут на початку грудня, але, за словами очевидців, асфальт клали в калюжі. Тож зараз маємо те, що маємо: новий асфальт протримався - чи якраз не протримався - трохи більше 55 днів.

У Київраді надумали давати АТОвцям гроші замість зeмeльних ділянок. Цю ідею підтримали більше ніж 90 столичних обранців. Мовляв, землі на всіх не вистачить, тож краще обмежитися 400 прожитковими мінімумами компeнсації. Ця сума на сьогодні і складає близько 740 тисяч гривень.

Чоловіки, коли бачать столичного бодібілдера Адама Козиру, мимоволі напружуються, а жінки теж напружуються, але інакше. І дивляться на нього з непідробною цікавістю. І це не дивно, адже окружність біцепса у Адама становить 52 см. Відтепер спортсмен зазначений у списку рекордсменів Національного Реєстру Рекордів України в номінації "Найбільший біцепс". Під час вимірювання його м'язів представники реєстру жартома зазначили, що поруч із таким Адамом кожна жінка може відчути себе справжньою Євою.

Донбас

Українські військові і раді б розслабитись, але знають, що поки не час. Тож на тижні перевірили готовність підрозділів реактивної артилерії - розрахунків РСЗВ "Смерч", відпрацювали завдання на швидкість переміщення установки і точність наведення. Після випробування "Смерчі" в небі стояли потужні стовпи диму, які дійсно чимось нагадували тайфун чи буревій. Отже, "Смерч" готовий до застосування, і українські захисники з такою реактивною системою не розгубляться.

Собаки – ще ті знавці людської душі. В чомусь і людям можуть фору дати. У рядах маріупольських рятувальників працює ретривер Еллі, яка є першою собакою-психологом в Україні. Собаці 12 років, вона досвідчена, навіть пройшла спеціальні курси, тож їй цілком можна довіритись. На заняття до Еллі співробітники приходять родинами, але з собакою можна позайматись і індивідуально. Рятувальники малюють разом з Еллі, проходять тренінги на командну роботу, ну і, звісно, релаксують.

У "ДНР" заявили про готовність передати 300 ув'язнених, які виявили бажання відбувати покарання на підконтрольній України території. Щоправда, перед передачею "ДНРівцям" треба ще вирішити купу паперових справ. "Підготуємо списки і зможемо передати ув'язнених", - запевнила "омбудсмен "ДНР" Дар'я Морозова.

Львів

Сніг, який на початку тижня зійшов на більшості території країни, показав рівень відповідальності хазяїв домашніх улюбленців. Коли сніг до кінця не розтанув, а трава ще не виросла, неприбране собаче лайно на вулицях "красується" ледь не на кожному кроці, а прибирають його одиниці. Львівські активісти не розгубились і обклеїли вулиці закликами до власників собак - прибирати за своїми улюбленцями. Причому, зробили це по-львівськи креативно.

Тим, хто працює на "Львівському бронетанковому заводі", цьогоріч доведеться добряче попотіти. На підприємстві оцінили портфель замовлень на 2019 рік у 950 млн гривень. Йдеться про понад 70 одиниць бронетехніки, тож роботи буде хоч відбавляй.

Не обійшлося на тижні і без гучних затримань. У Львові схопили ймовірного організатора гучного вбивства АТОвця Віталія Олешка, також відомого як Сармат. У злочині підозрюють екс-бійця "Торнадо", який, до того ж, має посвідку європоліцейського. За словами першого заступника голови Нацполіції В'ячеслава Аброськіна, останні п'ять місяців затриманий побивався по різних областях України, постійно міняв місце проживання, але непоміченим так і не залишився.

Волинь

Гроші, звісно, не пахнуть, але аромат хабара, який пропонували співробітнику СБУ на Волині, віддавав "димком". Громадянин сусідньої країни, який незаконно переправляв цигарки на територію України, запропонував співробітнику спецслужби аж 26 тисяч євро. За вказану суму іноземець планував повернути конфісковані на митниці сто шістдесят коробів цигарок вартістю майже два мільйони гривень. Співробітник СБУ, почувши таке, одразу повідомив про "пропозицію" керівництво. Тепер іноземець точно знатиме, що не все на світі можна купити.

Дніпро

Відтепер область навколо міста Дніпра більше не Дніпропетровська, а Січеславська. У Верховній Раді 240 голосами підтримали перейменування, якому хоч і не всі радіють, але перейменування Дніпропетровщини у Дніпровську область чомусь не пройшло. Відтак країна після потужного "ленінопаду" продовжує декомунізацію. Під акомпанемент ватного обурення в соцмережах.

У Дніпрі на вулиці Данила Галицького, 21, сталась досить прикра і дивна історія. Там на трубу опалення, прокладену над землею, впала електроопора, що вже само по собі надзвичайна подія. Труба, у свою чергу, завалилася на легковик, і так на ньому і "зависла". Власник авто дуже хоча визволити свій транспорт з "трубного" полону, але це йому забороняють зробити комунальники, мовляв, поки не знімуть теплотрасу (а вона вціліла, не зруйнувалася), то навіть думки не май про машину. Але знімати трубу не хочуть, бо невідомо, хто її власник. Водій вже й в одну інстанцію звернувся, і в іншу, а його лише "футболять". Тож не лишилось нічого іншого, як поскаржитися в соцмережі: "Обійшли всі інстанції - з нами говорити не хочуть", - зітхнув власник авто.

Поблизу селища Солене на Січеславщині хочуть звести аеропорт. І перші ескізи летовища вже є. Молоді автори малюнків вразили креативом, зобразивши щось більш схоже на космічний порт, аніж на авіатермінал. Аеропорт іменували "Борисфеном".

Одеса

На Одещині що не тиждень – то історія. У Любашівському районі копи затримували підозрюваного у вбивстві і потрапили у вестерн: під час затримання підозрюваний скочив на коня, почав тікати і спрямував коня на поліцейських. І тут один з оперативників застосував травмат та поцілив "ковбою" точнісінько в голову. Злочинця все ж таки затримали. Відтак і з конем все гаразд, і злочинець живий, а в поліції, жартуючи, відмітили, що під час зйомок "вестерну" жодна тварина не постраждала.

В Одесі "ожив" старий будинок на Новосельського. Раніше тут на стінах красувались реклама наркотиків, але художники перетворили стару будівлю на справжню арт-локацію. Дівчинка, кіт та кактус від митців "M97 Project" – це справжня милота.

Трактор – це, звісно, не голка в копиці сіна. Але і охочих вкрасти трактора також вистачає. У одеському порту під час перевірки транспортних засобів, які прибули на теплоході з Болгарії, знайшли трактор з бази Інтерполу. Виявилось, що техніка викрадена у Греції і розшукувалася з минулого року. Тепер "пропажа" перебуває під пильним оком Нацполіції.

Чернівці

У Чернівецькій області врятували життя лебедю з карамельно-коричневим окрасом. Один чоловік помітив, що птах тривалий час перебуває на поверхні водойми і не злітає, тож викликав рятувальників. Заради порятунку птаха на воду кинули човен, виловили небогу і доправили в ветлікарню.

Харків

Ціни на проїзд у харківській підземці наздогнали столичні. Відтепер в метрополітені доведеться викладати 8 гривень за одну поїздку, а у міському електротранспорті - до 6 гривень. У міськраді пояснюють це зростанням мінімального рівня зарплати, здорожчанням електроенергії та запчастин. Містяни ж кинулися поповнювати картки, щоб мати змогу деякий час їздити за старим тарифом, адже для тих, хто встиг поповнити картки до 7 лютого, до закінчення суми поповнення діятиме тариф у 5 гривень за поїздку. Бажаючих їздити за старим тарифом виявилась ціла армія: протягом 6 лютого безконтактні карти поповнили аж на 16,8 млн гривень.

Не оминув "бурулькопад" і Харків. На початку тижня у місті госпіталізували з черепно-мозковою травмою жінку, яка випала з п'ятого поверху під час збивання бурульок. А в одному з будинків на проспекті Героїв Сталінграда чимала крижана брила розбила навіс та заблокувала вихід з під'їзду. На щастя, під навісом нікого не було.

Запоріжжя

Природа на тижні бавилась у весну і дозволила мелітопольським підсніжникам не лише пробитись з-під землі, а й заквітнути. Правда, синоптики попереджають, що "здаватись" теплу рано: зима ще повернеться, але містянам вдалось таки помилуватись весняними підсніжниками узимку.

Лимон на Запоріжжі в селищі Мирному довів, що він – ще той фрукт! Тут в теплиці виростили лимон-гігант. Продавець ринку запросив за диво-фрукт 100 гривень за кілограм, при тому, що вага лимону перевищувала кіло.

Із вироку Чернігівського районного суду Запорізької області стало відомо про дивну історію, яка мала місце восени минулого року. Після сварки з нетверезою дружиною чоловік на вулиці розірвав на ній одяг та у такому вигляді повів її вулицею. Йшли так метрів з 200. При цьому чоловік закликав сусідів подивитися на видовище. І заробив термін за хуліганство: суд покарав чоловіка до трьох років обмеження волі з випробувальним терміном у два роки. Той карався і каявся.

Закарпаття

80-річна жителька села Дубове на Тячівщині дала жару. У холодну зимову днину вона вийшла з сокирою на пішохідну частину транспортного мосту і почала розчищати її від льоду. Коли чоловіки побачили, як бабця хутко працює, то були шоковані. Кажуть, що після випадку з бабусею її справу перехопили активісти.

Ще на Тячівщині здивували велетенським сніговиком. Сільські відчайдухи зводили сніжну скульптуру упродовж трьох днів для конкурсу в мережі. Сніговик заввишки "вимахав" аж на сім метрів. Чи вдасться авторам сніжної скульптури перемогти, поки невідомо, але селянам сніговик припав до душі.

Акція "Підвішений хліб" дедалі більше подобається українцям. Взяти участь в ній можна в Ужгороді. Згідно з умовами акції, кожен, хто потребує, може взяти в магазині безкоштовно буханець хліба або ж здобу. Але для цього попередньо хтось має оплатити цю хлібину. В Ужгороді чимало тих, хто готовий поділитися, і тих, хто потребує. Запитують про "підвішений буханець" переважно пенсіонери та безхатченки.

Вінниця

У вінницькій школі № 22 провели експеримент "Три дні без гаджетів". Учням доводилось здавати смартфони і не користуватися ними протягом усього дня в школі. Заборона на користування смартфоном розповсюджувалась і на час перерви. За словами педагогів, в перші дні акції дітям було не просто. Коли школярі отримували гаджет назад, одразу дивилися, хто їм написав, скільки фотографій вони не передивилися, скільки дзвінків пропустили. Але коли "ломка" пройшла, то час без телефону дітям почав подобатись.

Обговорювали на тижні вінничани і зворушливу історію про двох собак, яких знайшли на в'їзді до Могилева-Подільського. Одну собаку збила автівка, вона лежа і голосно скавчала. Поруч був пес, який оберігав поранену подругу. Собак врятували небайдужі люди, які доставили їх до притулку. Але навіть там пес підтримував свою подругу, мордочкою до неї тулився, не підпускав людей. Нині для пари закоханих собак шукають господарів.

Процес переходу релігійних громад до Української церкви триває, але, як і очікувалося, не всюди все вдається без конфліктів. У Мурованих Курилівцях, що на Вінниччині, попи влаштували "молитовне стояння", заявивши про тиск. Організували акцію священники Московського патріархату, аби відстояти їхню "канонічну церкву". Зі змісту заяви, зачитаної одним з протестувальників у рясі, йшлося здебільшого про порушення чинного законодавства, зокрема - свободи віросповідання. У відповідь голова селищної ради повідомив, що жоден житель району не звертався до правоохоронців зі скаргами. У самій Вінниці трапився інший випадок бунту: священик Московського патріархату відмовився переходити до ПЦУ, а тому просто зачинив церкву, що діяла при хоспісі, і пішов. Без будь-яких протистоянь та провокацій.

Кропивницький

Продовження "декомунізаційних хронік" на Кропивниччині: Конституційний Суд визнав конституційним законопроект про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. Тож Україна цього тижня, можна сказати, позбавилася ще двох більшовицьких "героїв": Петровського та Кірова.

"Розігнались" кропивничани, які "клюнули" на фейкову рекламу працювати особистим водієм чиновника з неіснуючою посадою "керівник міської адміністрації Кіровограда". Спокусились на 30 тисяч гривень на місяць, які значились в графі "заробітна плата". Окрім водійських обов'язків претендент мав виконувати конфіденційні та різні дрібні доручення роботодавця і членів його родини, мати водійський стаж один рік, щоб сісти за кермо BMW X6. Але варто було набрати номер роботодавця, як людину просили купити пляшку коньяку чи шампанського, бо у секретарки чи працівниці відділу кадрів сьогодні день народження, просили навіть поповнити запропонований рахунок телефону гривень так на 200.

Полтава

Такого "бурулькопаду", як цьогоріч, полтавці ще не бачили. Від велетенських льодових брил потерпають як діти так і дорослі, скандали розбирають вже рівні міської ради. Але здоров'я не купити, а померлих не повернути. Лишається полтавцям пересуватись тротуарами подалі від будинків, бо краще вже так, аніж потім чекати на вирок лікарів в реанімації.

В славному Миргороді трапилась інша пригода: тут вилучили найбільшу партію метадону в історії України. Під час обшуків у приміщенні "умільців" правоохоронці вилучили понад 20 кг метадону, 300 кг прекурсорів та майже 50 літрів рідкого метадонового концентрату. Вартість вилучених препаратів за цінами "чорного ринку" становила понад 35 млн гривень. Оце так нахімічили!

Хмельницький

Напевно, це доля: так сталось, що у Хмельницькому злодій заліз у помешакання копа. Варто було правоохоронцю вийти з дому на півгодини, як крадій заліз в помешкання через вікно та поцупив гроші та цінні речі. Коп затримав крадія прямісінько "на гарячому", одразу викликав оперативників. Отак от несподівано, але плідно попрацював у позаробочий час.

"Вибухову" знахідку виявив мешканець Хмельниччини у полі: на місцині для випасання худоби були заховані 185 бойових корпусів ручних осколкових наступальних гранат типу "РГД-5" та 28 штатних пакувань із підривниками до ручних гранат типу "УЗРГМ-2" у кількості 280 штук. Отаке несподіване відлуння війни.

"Відривались" на тижні хмельницькі рибалки. На Південному Бузі змагались за кубок Хмельниччини з лову риби з криги на мормишку. За весь турнір спортсмени виловили близько 17 кг плітки, краснопіркі, траплялись окуні та йоржі. Кубок турніру забрала команда Magellan, але без призів на такому чемпіонати ніхто не лишився.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme