У Маріуполі працює перший в Україні собака-психолог (ФОТО)

Золотистий ретривер на ім'я Еллі з початку цього року працює з рятувальниками у Маріуполі 

Еллі - перша собака-психолог в Україні, яка працює в ДСНС, передає кореспондент Depo.Донбас.

Їй 12 років, допомагати рятувальникам боротися зі стрессом вона почала з початку цього року після спеціального навчання.


"Еллі живе у мене з двомісячного віку, зараз вона вже доросла. Коли я дізналась про спеціальні курси, одразу записались туди. Еллі пройшла навчання, тепер працює як собака-психолог, бере участь у психологічних заняттях для рятувальників, як у групових, так і індивідуальних. На заняття співробітники приходять і з сім'ями, і з дітьми. Еллі з усіма привітна. Це така порода, вона зовсім не агресивна, дуже любить людей", - розповідає хазяйка собаки, спеціалістка з каністерапії Анна Яценко.

Обов'язково сеанси каністерапії проводять для рятувальників, які повертаються з виконання завдань під обстрілами. Заняття проводить так звана "кінологічна трійка": Еллі, Анна в якості кінолога та психолог Анна Топчило.
"Це спеціальна методика, дозволяє коригувати програму протягом занять в залежності від настрою та реакції людей. Наприклад, якщо Еллі відчуває, що людина захоче з нею погратися, може принести м'яча і просити кинути їй", - розповідає Топчило.
Протягом занять рятувальники малюють разом з Еллі, проходять тренінги на командну роботу, виконують вправи для розслаблення.


Поки Еллі працює в Маріуполі, в планах - виїзні сеанси для рятувальників усієї Донеччини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #ДСНС