ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Безлер розповів, як отруйна вода з "Юнкома" розіллється по всьому Донбасу

Російський військовик і ватажок горлівських бойовиків Ігор Безлер на прізвисько "Бєс", розповів, куди піде отруйна вода з затопленої шахти "Юнком" на Донеччині

Depo.Донецьк
13 липня 2018 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це Безлер написав на сторінці своєї дружини у соцмережі, передає Depo.Донбас.

За його словами, отруйна вода з "Юнкому" ярами, через водяні лінзи та покинуті шахти зрештою дістанеться Сівеського Дінця.

Нагадаємо, шахта "Юнком" відзначалася великою загазованістю, там тільки за період із 1959 по 1979 роки було зафіксовано 235 викидів газу, 28 з яких закінчилися смертю шахтарів. У вересні 1979 року з метою зниження вірогідності раптових викидів метану на шахті було здійснено підземний ядерний вибух, після чого її закрито та ізольовано.

На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром приблизно 30 м, заповнена радіоактивною водою, яка згідно із висновками експертизи потребує відносної сухості. Потрапляння радіоактивної рідини, яка міститься у вказаній капсулі, у водні ресурси місцевості через ґрунтові води може спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному хімічному забрудненні, в тому числі і екосистеми Азовського моря.

У травні 2018 року повідомлялося, що шахтний ставок, в який відкачували воду з "Юнкому", засох і вода, ймовірно, вже дісталася капсули та стала її розмивати.

Читайте також: Затоплення радіоактивної шахти: Як в "ДНР" влаштовують екологічну катастрофу

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook