Зміни у постанові: Переселенці з Донбасу не зможуть отримати заморожену з 2014 року пенсію

Кабмін прийняв постанову №335 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №365" і згідно прийнятим змінам, пенсійні виплати будуть відновлюватися за заявою пенсіонера виключно з місяця звернення, а не з моменту припинення такої виплати

Новина про прийняння постанови розміщена на сайті Урядового Порталу, передає Depo.Донбас.

"Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України", - йдеться у постанові постанову №335.

Нагадаємо, Кабмін у постанові №365 від 8 червня 2016 року прирівняв пенсію до соціальних виплат. Окремий порядок, про який йдеться у цитаті, ще не прийнятий і не визначені строки його прийнняття.

Старший стратегічний юрист БФ "Право на захист" Олег Тарасенко, роз'яснив, як саме прийняті зміни будуть виглядати на практиці:

"Уявімо ситуацію, що починаючи з квітня 2018 року на підставі чергових "списків" особі було незаконно припинено виплату пенсії. Пенсіонер звернеться із заявою про поновлення виплати пенсії в червні. Після проходження незаконної перевірки, передбаченої постановою КМУ №365, пенсію йому відновлять тільки з червня 2018 року. Виплати за квітень і травень пенсіонерові виплачуватися не будуть", - зазначив Тарасенко.

Він також пояснив, що якщо особа, яка через стан здоров‘я ніколи не виїжджала з неконтрольованої Урядом України території (НКУУТ), нарешті приїде на територію, де органи влади виконують свої повноваження, отримає довідку ВПО й звернеться із заявою про виплату їй пенсії, то у такому випадку отримувати пенсію ця особа почне тільки з місяця звернення.

"Тобто виплати за останні 4 роки будуть заморожені на невизначений строк (нагадаємо, пенсійні виплати на НКУУТ були припинені в червні-липні 2014 року). Варто зазначити, що відповідно до звіту УВКПЛ ООН, орієнтовно 200 тисяч пенсіонерів з НКУУТ ніколи не виїжджали на контрольовану Урядом України територію для поновлення пенсійних виплат", - нагадав Тарасенко.

"У розумінні новоприйнятої постанови №335, "заборгованість" ПФУ перед такими громадянами України буде виплачена у майбутньому на підставі порядку, який невідомо коли визначить КМУ (строків розробки порядку наразі не визначено)", - зазначив він.

Тарасенко підкреслив, що положення нової постанови прямо суперечать статтям 46, 92 Конституції України, а також статті 46 Закону України "Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування", яка визначає, що пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

"Навіть якщо хтось з урядовців вважає, що переселенець не отримав пенсію з власної вини, оскільки, користуючись своїм конституційним правом на свободу пересування, виїхав на НКУУТ на деякий час, то такі виплати мають бути виплачені за 3 роки до моменту звернення, як передбачено цією ж статтею 46. Відразу хочеться згадати численні заяви членів уряду про те, що всі пенсії відразу будуть виплачені, як тільки особа звернеться з відповідною заявою й органи влади зможуть бути впевнені, що ці виплати не привласнять шахраї", - сказав Тарасенко.

Нагадаємо, Верховний Суд підтвердив незаконність використання постанови №365 від 08.06.2016 року, яка обмежує права переселенців і суперечить Конституції.

Верховний Суд підтвердив, що переселенка з окупованого Донбасу має право на отримання пенсії та виплати усієї пенсійної заборгованості, не зважаючи на невстановлення її місця проживання.

У повідомленні суду зазначається, що постанова Кабміну № 365 від 8 червня 2016, в якій сказано, що соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання, не є підставою для припинення виплати пенсії.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme