Переселенка з окупованого Донбасу у Верховному суді довела право отримувати пенсію

Верховний суд підтвердив, що переселенка з окупованого Донбасу має право на отримання пенсії та виплати усієї пенсійної заборгованості, не зважаючи на невстановлення її місця проживання  

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Верховного суду у Facebook, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що Верховний суд 6 лютого розглянув касаційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України Маріуполя Донецької області на рішення Жовтневого районного суду Маріуполя Донецької області і Донецького апеляційного адміністративного суду за позовом переселенки.

Позивачка, яка є внутрішньо переміщеною особою та має пенсію за віком, просила визнати протиправною бездіяльність відповідача - Пенсійного фонду, який не виплачує їй пенсію з березня 2017 року. Переселенка просила суд зобов'язати відповідача поновити виплату пенсії та сплатити заборгованість за весь час затримки виплати.

Суди нижчих інстанцій позов переселенки задовольнили.

У касаційній скарзі Пенсійний фондпросив скасувати ці судові рішення та відмовити переселенці у задоволенні позовних вимог. Свою позицію відповідач обґрунтовує тим, що виплату пенсії припинено для встановлення місця проживання позивачки.

"Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду вирішив, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки для припинення виплати пенсії такої підстави як надходження інформації про відсутність позивача за місцем проживання діючим законодавством не передбачено", - йдеться у повідомленні суду.

Зазначається, що постанова Кабміну № 365 від 8 червня 2016, в якій сказано, що соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання, не є підставою для припинення виплати пенсії.

"Верховний Суд погодився, що судами попередніх інстанцій вірно зазначено про пріоритетність застосування вимоги ст.49 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а тому доводи відповідача щодо необхідності застосування норм Постанов Кабінету Міністрів є безпідставними", - зазначається у повідомленні.

Крім цього, колегія суддів також не прийняла посилання на акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, як внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування, оскільки він не містить дати.

Нагадаємо, у постанові Кабміну №637, яка була прийнята 8 червня, до соцвиплат цього разу віднесли і пенсії, а заразом й адресну допомогу на оплату проживання переселенців, і допомогу самотнім матерям і всі інші види соціальної допомоги від держави. Правозахисники, зокрема і омбудсмен Валерія Лутковська, неодноразово наголошували, що уряд порушує права громадян України, адже виплата пенсій - це гарантована Конституцією норма, обов'язок держави.

28 грудня 2016 року Кабінет міністрів України прийняв постанову №1028, в якій зазначено, що переселенці пенсіонери зобов'язані кожні три місяці проходити фізичну ідентифікацю в Ощадбанку до отримання ними платіжної картки.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme