Житло для переселенців: Міжнародні донори більше не фінансуватимуть "повітря"

Україні необхідно привести до ладу житловий кодекс, запустити успішний пілотний проект житла для переселенців, а потім міжнародні донори можуть запустити фінансування вже того проекту, що працює

Житло для переселенців: Міжнародні донор…

Про це повідомив керівник Всеукраїнської асоціації переселенців Руслан Калінін на своїй сторінці у Facebook після зустрічі з міжнародними партнерами, передає Depo.Донбас.

Він зазначив, що спілкуючись з банком KFW та іншими міжнародними партнерами, йому дали зрозуміти, що допомога в 25 млн. євро безповоротна і може бути далеко не останньою.

"Щоб отримати більш значну суму на вирішення житлових проблем переселенців, необхідно вирішити два моменти: привести в порядок українське законодавство і реалізувати успішний "пілотний проект", - зазначив Калінін.

Він нагадав, що чинний був прийнятий в 1983 році.

"Процедура розробки нового житлового кодексу може бути довгою і не мати підтримки більшості народних депутатів, але часу у нас немає. Потрібно спрацювати хоча б точково і ввести нову категорію "внутрішньо переміщені особи". Далі потрібно передбачити ряд юридичних нюансів, які дозволять передавати житло, куплене за донорські кошти, у власність переселенцям.
Про цю проблему знають і народні депутати, і МінТоТ, і міжнародні організації, але ніхто не запропонував готового рішення", - написав Калінін.

Він додав, що іпотека для переселенців за рахунок міжнародних донорів - процес досить довгий.

"На дотримання всіх процедур, згідно з українським законодавством, необхідно 6-7 років! Ще раз повторю - 6-7 років!!! У Грузії цей процес займає близько 6 місяців. Таким чином, навіть є ми зараз запустимо проект, не факт, що ми його доведемо до кінця", - написав Калінін.

Він підкреслив, що ніхто з донорів не фінансуватиме "повітря".

"Ми повинні просити гроші на те, що вже працює. Дали 25 млн. Ми показали конкретний результат і тоді можемо розраховувати на більш серйозні вливання. Але ж нам давали кошти і раніше, це не перший транш. Крім цього, державні кошти виділяли. Давайте згадаємо "успішний проект" в Слов'янську. ЄС виділив 721 тис. євро на реконструкцію двох гуртожитків для переселенців. Майже за три роки гуртожитки, в яких передбачалося 180 квартир, так і не були реконструйовані. Так може європейці нам недостатньо допомагають?!"- нагадав Калінін

Нагадаємо, за словами глави Центру громадянської освіти "Альменда" Валентини Потапової, якщо фінансування програми "Доступне житло" для переселенців найближчим часом не буде збільшено, то на її реалізацію в Україні потрібно 7500 років.

1 березня стало відомо, що Євросоюз може зобов'язати Слов'янськ повернути кошти, надані на проект з будівництва житла для переселенців, який не був реалізований.

Проект "Житло для переселенців" був поданий Слов'янською міською адміністрацією на конкурс заявок представництва ЄС, щоб допомогти переселенцям.

При цьому, основною діяльністю в рамках проекту повинен був стати ремонт гуртожитків і їх облаштування для потреб переселенців.

Загальна сума проекту 800 тисяч євро, з них 721 тисячу надавав Європейський Союз. Проект будівництва житла для переселенців в Слов'янську не був реалізований протягом трьох років.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme