Доступне житло: На реалізацію програми для переселенців з Донбасу піде 7,5 тис. років

Якщо фінансування програми "Доступне житло" для переселенців найближчим часом не буде збільшено, то на її реалізацію в Україні потрібно 7500 років

Доступне житло: На реалізацію програми д…

Про це під час круглого столу "Переселенці: повноправні громадяни України або вигнанці?" сказала глава Центру громадянської освіти "Альменда" Валентина Потапова, передає Depo.Донбас з посиланням на "Факти".

"Якщо фінансування програми "Доступне житло" найближчим часом не буде збільшено, то на її реалізацію нинішніми темпами і об'ємами потрібно 7500 років", - зазначила Потапова.

Вона пояснила, що в Україні зареєстровано близько півтора мільйонів внутрішньо переміщених осіб, а діюча програма дозволяє щорічно забезпечувати квартирами лише 200 сімей.

У багатьох переселенців, каже Потапова, "з'являється відчуття непотрібності, відчуття того, що ти в пастці".

За словами голови правління фонду "Держмолодьжітло" Сергія Кімнатного, з 1 квітня 2018 року щомісяця на програму "Доступне житло" для вимушених переселенців будуть виділятися 20 мільйонів гривень. Для цих потреб в поточному році держава виділила всього 100 мільйонів гривень.

"Хоча Держфонд запитував один мільярд гривень, який дозволив би забезпечити житлом близько чотирьох тисяч сімей. Для порівняння: Верховна Рада на утримання державних дач і для компенсації за оренду житла народним депутатам передбачила в держбюджеті майже 120 мільйонів гривень", - заявив Кімнатний.

Нагадаємо, фонд "Держмолодьжитло" реалізує програму "Доступне житло" для вимушених переселенців. Згідно з умовами програми, держава повинна компенсувати її учасникам до 50% вартості квартир, виходячи з середньої ціни одного квадратного метра в новобудовах кожного конкретного регіону.

1 березня стало відомо, що Євросоюз може зобов'язати Слов'янськ повернути кошти, надані на проект з будівництва житла для переселенців, який не був реалізований.

Проект "Житло для переселенців" був поданий Слов'янською міською адміністрацією на конкурс заявок представництва ЄС, щоб допомогти переселенцям.

При цьому, основною діяльністю в рамках проекту повинен був стати ремонт гуртожитків і їх облаштування для потреб переселенців.

Загальна сума проекту 800 тисяч євро, з них 721 тисячу надавав Європейський Союз. Проект будівництва житла для переселенців в Слов'янську не був реалізований протягом трьох років.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme