Жителі "ЛНР" і "ДНР" найчастіше виїзжають з окупації по виплати і до родичів, - дослідження

У другому кварталі 2019 року 81% переселенців, які повернулися на окупований Донбас, розповіли, що перетинають лінію розмежування принаймні раз в квартал або частіше

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости", в черговому звіті, підготовленому Міжнародною організацією з міграції (МОМ) зазначається, що так само роблять і 84% жителів окупації.

Повідомляється, що згідно з опитуванням, 48% переселенців, які повернулися на окупований Донбас, і 40% жителів окупованих територій перетинають лінію розмежування принаймні раз на місяць або частіше.

"Головними причинами поточного візиту на підконтрольну Україні територію як для ВПЛ, які повернулися на непідконтрольну Україні територію, так і для інших жителів непідконтрольної Україні території було відвідування друзів і сім'ї (55% і 46% відповідно), а також отримання виплат і зняття готівки ( 30% і 36% відповідно)", - йдеться в звіті.

Відзначається, що найбільш часто згадуваними цілями відвідування підконтрольної Україні території в другому кварталі 2019 роки як для ВПЛ, які повернулися, так і для жителів непідконтрольного українській владі Донбасу були: отримання банківських послуг - 34% і 40%; придбання ліків - 15% і 15%; покупка продуктів харчування - 9% і 14%.

"При цьому 27% жителів непідконтрольного українській владі Донбасу повідомили, що не перетинали лінію розмежування протягом останніх трьох місяців, щоб отримати послуги або купити товари", - йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, що кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) із Донбасу та Криму, зареєстрованих в Україні станом на 5 серпня 2019 року, становила менше 1,4 млн людей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"