Як живе родина закатованого в "ДНР" Героя України Володимира Рибака

Сім'я закатованого бойовиками "ДНР" Героя України, депутата горлівської міськради Володимира Рибака не була на його могилі п'ять років, відтоді, як його поховали 

Вдова Володимира Олена Рибак розповіла, що син Юрій пішов по стопах батька, який працював оперуповноваженим в Горлівці, передає Depo.Донбас з посиланням на Свої.city.

Зараз Юрій - начальник патрульної поліції Одеської області.

Дочка Марія стала переможницею олімпіади з української мови, вступила до університету, виступила на одній сцені з президентом Петром Порошенко в День українського прапора. Психологічно їй важко було перенести втрату улюбленого батька, і на цьому грунті виникли проблеми. Дівчина захворіла и зараз мати Олена допомагає їй одужати.

"Скоро два роки, як не працюю. Я доглядаю за нею. Маша - інвалід 2 групи. Для мене найголовніше - витягнути її, щоб вона могла жити повноцінним життям", - каже Олена.

Вони з дочкою зараз живуть у Києві.

Олена сподівається, що у Горлівці після звільнення від "ДНР" з'явиться площа імені Володимира Рибака.

"Це поки тимчасово окупована територія. Я точно знаю, що буде площа імені Рибака. З огляду на те, як до нього ставилися люди. Мої знайомі ходили на могилу до Володі. Там же на кладовищі вже багато поховано людей, які воювали і за "ДНР". Знайомі побоювалися, що зараз на них будуть кричати, мовляв, провідував могилу Героя України. А до них навпаки підійшли люди і питають: "А ви були на Володимира Івановича могилі?" Вони кажуть: "Так". У відповідь почули: "Прийміть наші співчуття. Свята людина була", - каже Олена.

Вона зазначила, що хоче зробити ексгумацію, перевести тіло чоловіка до Києва.

"Я в Горлівці не житиму", - зазначила Олена.

Нагадаємо, у квітні 2014 року Рибака затримали після мітингу біля Горлівської міськради. Він намагався прорватися в будівлю мерії, щоб зняти прапор "ДНР". Ще раніше він зняв прапор Росії з будівлі мерії Горлівки.

Після сперечань з бойовиками, що охороняли захоплене напередодні будівлю міськради, Рибак пішов додому. Швидше за все, на вулиці Пушкінській - недалеко від КСКЦ "Стирол" - його і затримали і запхнули в автомобіль. Всі обставини і зараз - через 5 років - залишаються нез'ясованими. Кілька днів потому після викрадення його змучене тортурами тіло знайшли в річці в Слов'янську.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас