Верховний суд рекомендував розробити порядок виплат за зруйноване війною житло

Верховний Суд (ВС) частково задовольнив касаційну скаргу жителя Донеччині, який просив стягнути з держави відшкодування майна, зруйнованого терористичним актом

Як передає Depo.Донбас, про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Квартира донеччанина була зруйнована прямим влученням снаряду під час обстрілу 15 червня 2016 року - бойовики близько 10 годин обстрілювали Красногорівку.

Суд також виніс окрему ухвалу, якою рекомендував Кабінету Міністрів України (КМУ) розробити спеціальний порядок виплати відшкодування за пошкоджене внаслідок терористичного акту майно, прописати процедуру і чіткі умови, за яких люди можуть на такі виплати претендувати.

У постанові суду йдеться, що громадянин у лютому 2018 року звернувся до суду з позовом до держави Україна в особі КМУ, Державної казначейської служби України про відшкодування майнової шкоди, заподіяної терористичним актом.

Позовна заява мотивована тим, що він є власником квартири, яка зруйнована. І це підтверджується актами про пожежу та обстеження технічного стану житлового будинку (квартири).

Він вказав, що 5 червня 2016 року, звертався в поліцію із заявою про скоєння злочину - терористичного акту, а 18 серпня 2017 - у військово-цивільну адміністрацію м. Красногорівка Донецької області із заявою на отримання компенсації за зруйноване житло, в якій позначив, що згоден передати зруйноване майно державі згідно із законодавством. Однак, у виплаті компенсації йому було відмовлено.

Він посилається на українське законодавство і міжнародні конвенції, а також на те, що держава в особі КМУ була зобов'язана розробити спеціальний нормативно-правовий акт про надання грошової допомоги та відшкодування шкоди особам, чиє житло постраждало внаслідок терористичного акту. Але Кабмін цього досі не зробив.

Звернувшись до ВС, він попросив залишити в силі рішення суду першої інстанції і стягнути з держави Україна в особі КМУ 494 247,00 грн. Це рішення було переглянуто в апеляції.

ВС скасував рішення попередніх судів і наказав державі виплатитиї компенсацію в розмірі 50 тис. грн, виходячи з того, що держава нічого не зробила впродовж тривалого часу, щоб вирішити проблему: пошкоджену обстрілами багатоповерхівку не відбудовують, а порядок виплати компенсацій відсутній.

На думку суду, позивач має право на компенсацію від держави за невиконання державою свого позитивного матеріального і процесуального обов'язку. Про вжиття відповідних заходів реагування уряд має повідомити ВС впродовж двох місяців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"