Верещук прокоментувала визначення терміну "колаборант" щодо жителів "Л-ДНР"

Відповідальність за колабораціонізм є складовою реінтеграційного процесу, вона має бути справедливою та врегульованою законодавством

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Верещук прокоментувала визначення термін…
Фото: Рixabay

Також до терміну "колаборант" щодо жителів окупованих територій України треба підходити виважено.

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" повідомила віцепрем'єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Слід пам’ятати, що відповідальність за колабораціонізм є складовою реінтеграційного процесу. Тут основний принцип – справедливість, а закон має визначити шлях, як її забезпечити", - сказала Верещук.

Вона також розповіла, що зараз на розгляді у Верховній Раді перебувають чотири проєкти законів про колабораціонізм і це свідчить про різночитання серед політиків щодо цього поняття. Наразі у законопроєктах простежується певна розмитість термінів, тому вони потребують уточнення.

"Наприклад, слід розмежувати поняття "державна зрада" і "колабораціонізм". Чи є, приміром, робота на місцевих підприємствах або сплата комунальних платежів у місцеві бюджети підтримкою окупаційних адміністрацій або фінансуванням тероризму? Чи вважатимуть колаборантом жителя ТОТ, який отримав російський паспорт, без якого, наприклад, він не зміг би отримати роботу. Отже, маємо дуже акуратно підходити до визначення поняття "колаборант", - сказала Верещук.

Вона наголосила, що юридична механіка має бути дуже виваженою, адже "все це - людські долі".

За словами Верещук, Мінреінтеграції працює з депутатами профільних комітетів Верховної Ради, а також з профільними громадськими інститутами та міжнародними організаціями щодо доопрацювання законопроєктів про колаборантів.

Нагадаємо, Верещук прокоментувала можливість проведення виборів в ОРДЛО.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme