В ООН розповіли, чому жертви тортур бойовиків на Донбасі бояться свідчити

Позасудові страти і умисні вбивства цивільних на Донбасі не розслідуються, а жертви тортур, які проживають на території, підконтрольній збройним групам, не повідомляють про такі факти через прямі погрози

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Центр інформації про права людини, про це йдеться в доповіді про ситуацію з правами людини в Україні за період з 16 серпня по 15 листопада 2017 Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

"Безкарність за серйозні порушення і зловживання міжнародним правом в зоні конфлікту залишається поширеною. Члени сімей постраждалих та свідків, з якими представники Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні проводили інтерв'ю, часто не дають згоди на публічне розголошення таких випадків через побоювання щодо відплати або переслідування", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що УВКПЛ продовжило документувати випадки утримання під вартою без належної реєстрації, коли перед переведенням особи до офіційного місця утримання під вартою, його утримували протягом певного терміну в ув'язненні без зв'язку із зовнішнім світом.

Повідомляється, що було зафіксовано продовження практики "адміністративних арештів", під час яких особи утримуються під вартою без зв'язку із зовнішнім світом, і їм забороняється контактувати з членами сім'ї і адвокатами. Крім цього, УВКПЛ звертає увагу на те, що така практика може дорівнювати насильницькому зникненню.

Зкрема, відомо про випадок, коли 29 квітня 2017 "прикордонники" на контрольно-пропускному пункті збройних груп затримали двох чоловіків, які їхали у Докучаєвськ.

"Вони були доставлені в будівлю "управління по боротьбі з організованою злочинністю" ( "УБОЗ") в окупованому Донецьку. Обидва чоловіки працювали інспекторами Державної фіскальної служби на території, контрольованій урядом. Вони перебували під вартою в будівлі "УБОЗ" протягом декількох днів, а потім їх перевели в ізолятор тимчасового утримання під вартою "міліції", де вони утримувалися під "адміністративним арештом" без зв'язку із зовнішнім світом", - йдеться у повдіомленні.

Зазначається, що членам їх сімей не було повідомлено про "арешт", вони дізналися про місцезнаходження чоловіків з інших джерел.

"Юристу, якого найняли сім'ї постраждалих, відмовили в доступі до затриманих. Починаючи з квітня, кожні 30 днів чоловіків на короткий термін звільняли з-під варти, давали можливість поспілкуватися з членами сім'ї, і негайно після цього "УБОЗ" повторно "затримував" чоловіків за іншими "звинуваченнями" і знову поміщали їх під "адміністративний арешт" на 30 днів", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що жертви тортур, які проживають на окупованій території, зазвичай не повідомляють про такі факти і рідко дають згоду на їх оприлюднення через побоювання щодо переслідувань за такі скарги і прямі погрози, що їм надходять.

"Якщо про такі факти повідомляється, це зазвичай відбувається через тривалий час після того, як ці факти мали місце", - зазначають в організації.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme