Україна заборгувала пенсії мешканцям Донбасу на суму більше 62 млрд грн

На сьогодні немає інформації про загальний борг України по пенсіям перед мешканцями окупованого Донбасу, останні дані відомі станом на липень 2018 року - це 62 млрд грн

Україна заборгувала пенсії мешканцям Дон…

За словами правового аналітика БФ "Право на захист" Анастасії Одинцової, цей борг кожного дня тільки збільшується, передає Depo.Донбас з посиланням на Телеканал "Донбасс". 

Вона нагадала, що досі діють норми постанови Кабміну  №335, перенесені в постанову №637, згідно якої всі пенсії, які були не отримані мешканцями окупованого Донбасу, мають виплачуватись у спеціальному порядку, але цей порядок досі не розроблений.

"Новий уряд ще не розібрався у справах, але завжди переселенці йдуть на останньому місці. Цей борг він буде зростати, кожного дня і ми все рівно змушені будемо його виплатити. А в першу чергу, якщо будуть далі розгляди справ в ЄСПЛ (Евросуд з прав людини - ред.), то Україна буде змушена виплатити ці борги разом з пенею. Чим більше буде затягуватися цей процес, тим більша буде діра у Пенсійному фонді", - сказала Одинцова.

Нагадаємо, омбудсмен Людмила Денисова заявила, що Україна має борги перед пенсіонерами-переселенцями, в середньому заборгованість складає по 31 тис. грн. на особу. 

Нагадаємо, Кабмін у 2018 році прийняв постанову №335 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №365" і згідно прийнятим змінам, пенсійні виплати будуть відновлюватися за заявою пенсіонера виключно з місяця звернення, а не з моменту припинення такої виплати.

На думку юриста БФ "Право на захист" Олега Тарасенка, виплати за останні 4 роки будуть заморожені на невизначений строк.

Тарасенко підкреслив, що положення нової постанови прямо суперечать статтям 46, 92 Конституції України, а також статті 46 Закону України "Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування", яка визначає, що пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"