У Слов'янську місцеві жителі перетворили захаращений пустир на унікальний парк

У Слов'янську на Донеччині волонтери на місці занедбаної з 1991 року зеленої зони створили унікальний для міста сквер "Мрія"

У Слов'янську місцеві жителі перетворили…
Восточный вариант

Глава ініціативи "Слов'янська мрія" Євгенія Алфимова каже, що її надихали громадські парки в Умані та Білій Церкві, передає Depo.Донбас з посиланням на "Восточный вариант".

"Коли я там побувала мені захотілося, щоб і в Слов'янську з'явилося хоча б одне таке простір. Про свою мрію я розповіла знайомим, вони поділилися нею зі своїми близькими, так і організувалося наше співтовариство", - розповіла Алфимова.

Вибравши місце для майбутнього об'єкта, активісти вирушили до виконкому, де заявили про свої наміри. Виявилося, що починати потрібно все "з нуля": ані детального плану, ані землевідведення, ані балансоутримувача на цій території не було. Був бурелом, густо засипаний сміттям, шприцами, і зона підтоплення, на якій після дощів стікала вода з усіх прилеглих ділянок і автодоріг.

Проект скверу міська влада підтримала, але послалася на відсутність фінансів і громіздкість процедур.

Фото: Восточный вариант

Алфимова каже, що ініціативній групі громадян довелося оформитися офіційно, щоб з ними рахувалася міська влада. Спочатку хотіли створити громадську організацію, але в підсумку вийшов благодійний фонд "Слов'янська мрія".

Похід активістів по інстанціях виявився затяжним. Довелося погоджувати ідею з усіма комунальними службами, чиї комунікації проходять через цю зону, брати участь в розробці детального плану території, "підштовхувати" чиновників до більш оперативного вирішення бюрократичних питань. Паралельно з цим потрібно було почати наводити в майбутньому сквері первинний порядок, так як цю частину роботи активісти зобов'язалися взяти на себе.

З 2015-го року територія скверу "Мрія" перетворилася до невпізнання. Тут з'явилися Сімейна і Бузкова алеї, майданчик для вигулу собак, сектор з тренажерами, галявина для занять йогою, фотозоні, декоративні клумби, кущі та дерева, паркові шахи, тенісний стіл, танцювальний майданчик і багато іншого. З кожним роком тут проходило все більше різнопланових масових заходів - ярмарок, фестивалів, сімейних змагань, конкурсів та концертів. Деякі з них стали вже традиційними і продовжують нарощувати аудиторію. Простір став популярним, відвідуваним і надихнув жителів деяких мікрорайонів відтворити подібний проект і у себе.

Фото: Восточный вариант

Останнім часом, організований активістами Благодійний Фонд "Слов'янська мрія" розвиває напрямок дитячої інклюзії. Почалося все зі знайомства з обласним реабілітаційним центром і його вихованцями, а завершилося - на сьогодні - будівництвом в сквері масштабного ігрового інклюзивного майданчика. Фінансували цей проект в рівних частках ПРООН та міський бюджеу - по 300 тис. грн.

Це був перший міжнародний грант фонду.


"На цей рівень фінансування ми змогли вийти тільки в 2019 році, після того як сквер отримав офіційний статус і назву, була розроблена проектно-кошторисна документація на його благоустрій, дотримані всі формальності і визначено балансоутримувач, - констатує Алфимова. - Зараз ми плануємо розширити пошук потенційних донорів, оскільки місцевий бюджет інвестувати проект самостійно не може, а планів і нових ідей для скверу у нас ще багато.

Фото: Восточный вариант

Активісти з "Слов'янської мрії" розповіли, як залучали кошти на такий масштабний проект.

Один із шляхів - це фандрайзинг, збір пожертвувань на певний проект. Іншими словами, якщо ви хочете поставити дитячі гойдалки, а організація дає гроші тільки для програм, спрямованих на дітей з інвалідністю, тоді ви трансформуєте свій проект, розробляєте інклюзивні гойдалки, на яких зможуть кататися і діти з інвалідністю. Таким чином ви досягнете відразу двох цілей.
Також потрібно розгортати інформаційну кампанію серед приватних благодійників. Часто буває так, що благодійники могли б пожертвувати деякі засоби, але інформацію потрібно до них донести.

Фото: Восточный вариант

Для реалізації масштабних соціальних проектів ініціативній групі краще оформити свою діяльність юридично. Найпоширеніша форма - це громадські організації. Корисно буде знати, що Міжнародні фонди, що дають гранти на соціальні проекти, крім цього можуть виділяти фінанси на бізнес-ідеї для громадських організацій.

Фото: Восточный вариант

Також варто пам'ятати, що при написанні грантів потрібно продумувати свою ідею на кілька рівнів. Тобто, якщо ви облаштовуєте сквер, то з прицілом на те, що завдяки скверу ви зможете здійснити ще якийсь проект. Тобто не сквер заради скверу, а сквер заради досягнення якихось нових соціальних цілей. На такі проекти донорські організації більш охоче виділяють кошти.

Нагадаємо, на Донеччині у 2020 році анонсували будівництво в 2020 році п'ятьох стадіонів у чотирьох містах.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme