У МінТОТ підрахували, що житло необхідне лише 27% переселенців

За офіційними даними від Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПО, житлове питання гостро стоїть для 26-27% переселенців

Depo.
26 вересня 2017 14:54
ФОТО: depo.ua
У МінТОТ підрахували, що житло необхідне лише 27% переселенців

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Новини Донбасу, про це повідомила радниця міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Олеся Цибулько.

За її словами, саме 26-27% переселенців вирішили для себе, що не повернуться додому на непідконтрольну територію Донбасу, навіть якщо там буде безпечно і ці міста будуть підконтрольні українському уряду.

Зазначається, що у той же час, 70% опитаних переселенців відповіли, що готові повернутися додому, але за різних умов.

Цибулько повідомила, що держава наразі не має чіткої цифри про тих, хто потребує житла. Але, за її словами, достовірно відомо, що "не всі переселенці потребують житла".

Нагадаємо, рік тому заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука заявляв, що 75% переселенців з окупованого Донбасу не планують туди повертатися.

Також нагадаємо, що з 11 вересня 2017 року під Кабміном у Києві голодувала переселенка з окупованого Донецька Юлія Дрюк-Ільяшенко - лідер громадської організації переселенців "Мій дім юа".

Вона вимагала щоб уряд профінансував закон, який дав би можливість переселенцям купувати житло на пільгових умовах.

14 вересня Дрюк-Ілляшенко припинила голодування, оскільки урядовий комітет схвалив зміни до постанови №140 про порядок забезпечення переселенців доступним житлом. Зміни до постанови передбачають для внутрішньо переміщених осіб право на участь у програмі "Доступне житло" за умови, що вони не мають у власності житла на підконтрольній території України.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас