ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Переселенка з Донецька третій день голодує під Кабміном (ФОТО)

Під Кабміном у Києві з 11 вересня голодує переселенка з Донецька Юлія Дрюк-Ільяшенко - лідер громадської організації переселенців "Мій дім юа"

Depo.
13 вересня 2017 11:50
ФОТО: depo.ua

Головна її вимога - щоб уряд профінансував закон, який дав би можливість переселенцям купувати житло на пільгових умовах ,передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

Дрюк-Ільяшенко живе в наметі навпроти центрального входу в Кабмін без їжі і води.

Вона розповідає, що організація переселенців "Мій дім юа", яку вона очолює, вже направила звернення прем'єр-міністру Володимиру Гройсману і міністру Кабінету міністрів Олександру Саєнко.

У них переселенці вимагають нарешті профінансувати прийнятий рік тому закон №1954 - він дає можливість переселенцям брати кредит для покупки житла під пільгові відсотки або оплачувати половину вартості квартири. Більшість втекли від війни не можуть дозволити собі купити житло, але держава вже 3 роки ігнорує це, розповідає голодуюча Дрюк-Ільяшенко.

"Це крайня форма, ми хочемо показати, що житло не менш важливо, ніж їжа, - розповідає вона. - Що людина без їжі вмирає, без житла він теж не може довго жити. Неможливо заробити тут, в Києві, і на їжу, і на житло, щоб жити повноцінним сім'єю. Або їсти, або комфортно жити".

Спочатку Юлі поліція не давала встановити намет, каже вона, "мотивуючи тим, що це - мала архітектурна форма". Але втрутилися депутати, і намет встановили. Біля неї постійно чергують і інші переселенці.

Тетяна Катковська з Алчевська Луганської області розповідає, що працює з чоловіком без вихідних, але зібрати гроші на житло все одно нереально.
"Ми не просимо нічого нам дати, ми просимо дозволити нам взяти пільговий кредит, щоб ми могли купити житло самі. Ми готові працювати, працювати багато, але не під грабіжницькі 30% річних", - каже Катковська.

Ще складніше пенсіонерам, які були змушені тікати від війни.

Галина Константинова з Горлівки разом з чоловіком віддають всі гроші за знімання житла: "Третьої групи інвалід я, ветеран праці, чоловік теж у мене ветеран праці, пропрацював 35 років в міліції. Ми отримуємо пенсію 1400 гривень і по 800 гривень дотацію. Віддай за квартиру - і живи як хочеш".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас