Спорткомплекси, лікарні і навіть аеропорт: ТОП інфраструктурних проектів на Донбасі, які реалізують у 2022 році

Нинішній 2022 рік для Луганської і Донецької областей має стати дуже вдалим: будівельні проекти, які гальмувалися вже років п'ять, мають нарешті реалізуватися або принаймні запуститися

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Спорткомплекси, лікарні і навіть аеропор…
Фото: unsplash.com/@renatoramospuma

У 2022 році на Луганщині і Донеччині триватимуть позитивні події 2021 року на Донбасі, про які ми вже писали. Вони стосуються будівництва і реконструкції коштом платників податків багатьох об'єктів, про які Донбас і його мешканці могли раніше лише мріяти. Цьогоріч у двох областях триватимуть будівельні роботи, які розпочалися в минулому, а також буде даний старт новим. 

Хірургічний корпус Луганської обласної лікарні

Новий корпус будують у Сіверськодонецьку по вулиці Сметаніна, 5-т. На хірургію витратять понад 300 млн грн бюджетних коштів, і вони передбачені не лише на будівельні роботи, а й на придбання медобладнання. Керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай обіцяв, що обласна хірургія почне приймати пацієнтів у 2022 році.

Так будмайданчик виглядав восени.

Мікрорайон для переселенців у Сіверськодонецьку

Навесні має розпочатися будівництво нового мікрорайону на 250 квартир в обласному центрі Луганщини. Це проект, передбачений меморандумом, який підписали 15 вересня 2020 року в Києві міські адміністрації Краматорська і Сіверськодонецька, Міністерство тимчасово окупованих територій і Міжнародна організація міграції. Вартість реалізації будівництва мікрорайонів для переселенців у двох містах становить 22,1 мільйона євро. Гроші на його реалізацію виділив уряд Німеччини через Німецький банк розвитку. У Краматорську будівництво вже розпочали минулого року. Передбачається, що квартири в обох обласних центрах будуть муніципальними, але з можливістю їх орендувати.

На відео – місце, де будуватимуть мікрорайон.

Луганська обласна лікарня 

У Сіверськодонецьку анонсували на весну 2022 року початок масштабного будівництва сучасної Луганської обласної лікарні з нуля. Проект дуже неоднозначний, оскільки розгорнути будмайданчик планують у лісовій зоні в 81-му мікрорайоні на майже 12 гектарах. Обласна ВЦА повідомила, що лікарню будуватимуть коштом платників податків,  у 2021 році готували проектно-кошторисну документацію і вартість будівництва не оголошували.

Модернізація Попаснянського водоканалу 

Відновлення та модернізації мереж водопостачання та водовідведення в Попаснянському районі Луганської області також розпочнеться у 2022 році і триватиме до 2026-го. Це дуже важливий для області проект. Попаснянський районний водоканал постачає воду мільйону мешканців Луганщини, як на українській території, так і на окупованій. Його потужності вкрай зношені. Україна домовилася з Урядом Франції про 70 млн євро пільгового кредиту на реконструкцію водоканалу. Кредит надається Україні на 40 років, з яких 15 років – пільговий період, з річною ставкою кредитування 0,0092%. Обов’язкова умова кредитування – виконання 30 % робіт українським підрядниками. 

Реконструкція водоканалу дозволить безперебійне постачання якісної питної води для населення і підприємств на підконтрольній уряду території України: м. Попасна, м. Гірське, м. Золоте, смт Станиця Луганська, смт Нижнє, смт Тошківка, смт Врубівка, смт Малорязанцеве, смт Вовчоярівка, смт Новотошківське, с-ще. Розквіт, с-ще. Лоскутівка, с-ще. Підлісне, с-ще. Устинівка, с. Верхня Вільхова, с. Нижня Вільхова, с. Плотина, с. Нижньотепле, с. Артема, с. Боброве, с. Золотарівка тощо.

Фізкультурно-спортивний комплекс "Колос" у Старобільську

У Старобільську на Луганщині у 2022 році розпочнеться реконструкція фізкультурно-спортивного комплексу "Колос". Вже готова проєктно-кошторисна документація, крім того, відремонтована вхідна арка та майданчик з тренажерами.

Наступні перетворення: адмінбудівля, сучасні бігові доріжки, освітлення стадіону, майданчики для гри у волейбол, баскетбол, мініфутбол,  великий теніс. Вартість реалізації проєкту складає більше ніж 20 млн грн платників податків.

Будівництво заводу з виробництва води у Маріуполі

Уряд Франції також надає кредит у 64 млн євро на реалізацію проекту з постачання питної води у Маріуполь. Кредит буде надано на 30 років з канікулами у 10 років з річним відсотком у 0,8%. В Мінреінтеграції заявляли, що проект передбачає будівництво заводу з виробництва питної води з використанням французьких технологій, а також модернізацію супутньої інфраструктури Маріуполя. Роботи стартують у 2022 році.

У планах ввести в експлуатацію нову станцію питної води у 2023 або у 2024 році.

Розвиток Маріуполя у 2022 році

Про Маріуполь взагалі варто говорити окремо, місто на 2022 рік має рекордний міський бюджет – 5,735 млрд грн. При цьому бюджет розвитку складає понад 2,7 млрд грн.

Серед ключових проєктів 2022-го – будівництво асфальтобетонного заводу, завершення реконструкції Лівобережної набережної, створення лабораторного центру. Планується перейти до активної фази будівництва ДЕПО №4, почати будівництво нового Мультицентру для обслуговування жителів Центрального та Приморського районів, розпочати другий етап реконструкції Ювілейного парку ім. Гурова.

У міськраді також займуться підняттям комфортного життя у Маріуполі:

  • проект з реалізації ОСББ: мета – зробити 700 комфортних дворів і більше;
  • проект "Місто без околиць" на 2,5 млрд грн, щорічно на його реалізацію направлятимуть 200 млн грн;
  • оновлення громадського транспорту: закупити у 2022 році 50 тролейбусів з автономним ходом;
  • повна заміна вуличного освітлення у Маріуполі: близько 30 тисяч світлоточок LED-якості, що дасть 70% економії електроенергії.

Які ще проекти розпочнуть реалізовувати у 2022 році на Донбасі

Аеропорт на Донеччині

На Донеччині у Приморському районі планують побудувати аеропорт за проектом вже реалізованого запорізького аеропорту. Підготовка до будівництва триватиме у 2022 році: необхідно провести процедуру відведення землі та узгодити кошторис. Будівництво аеропорту стартує у 2023 році.

Нова залізнична гілка на Луганщині

Довгоочікуваний проект будівництва залізничної гілки, яка зв'яже Луганщину з іншими областями України. Через окупацію Луганська область втратила важливий транспортний залізничний вузол. Після закінчення будівництва нова залізнична гілка з'єднає лінію "Лантратівка-Кондрашівка" з мережею залізниць України. Нині відомо, що для реалізації обрано напрямок "Рубіжне-Старобільськ" і визначений час початку будівництва. У 2022 році розроблятимуть проект і прораховуватимуть кошторис. Орієнтовна вартість залізничної гілки – 4,6 млрд грн. З врахуванням електрифікації, проєкт коштуватиме 8,3 млрд гривень.

Тролейбусне сполученням між Сіверськодонецьком, Лисичанськом і Рубіжним

Тривають роботи з будівництва тролейбусної лінії, яка зв'яже три міста агломерації. Перша черга проекту – "Сєвєродонецьке тролейбусне депо–Лисичанський залізничний вокзал" протяжністю 3 км, вже готова, реалізацію другої черги – "Лисичанськ–Рубіжне" протяжністю 12 км, розпочнуть в 2022 році.

Мультифункціональний спорткомплекс "Ядро" у Сіверськодонецьку

Будівництво розпочато у 2021 році, воно триватиме два роки. На майданчику буде футбольне поле, чотири тенісні корти, баскетбольний майданчик, скейт-парк, скеледром, ролердром, встановлять вуличні тренажери, облаштують бігові доріжки тощо. Також тут розташується адмінкорпус та трибуни для глядачів, адже проєктувальники передбачили проведення на території спорткомплексу змагань. Окрім спортивних об’єктів, будуть прокладені необхідні інженерні мережі, облаштовано автостоянки та огорожі, проїзди, пішохідні доріжки, біотуалети, зони відпочинку та дозвілля для дітей.

Крім того, триває будівництво мікрорайону для переселенців у Краматорську, а також – Донецької обласної лікарні у Краматорську, які розпочалися у 2021 році. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme